Pirmą kartą Gastronomijos savaitėje dalyvaus ir Vilniuje įsikūrę restoranai „Sparkling Ocean“, „Umi Nami“, „Elven“ bei Kaune – restoranas „Park Avenue“.

Restoranų meniu kels nostalgiją ir supažindins su Lietuvos gastronomijos istorija

Vaikystę primenančias istorijas, pasitelkiant tradicinius mūsų šalies skonius bei juos praturtinus šiandienine gamybos technika, savo svečiams „pasakos“ Klaipėdoje įsikūrusio restorano „Monai“ šefas Vytautas Samavičius. Virtinukai, keptas otas ir juodieji serbentai su naminiais ledais žadins nostalgiją ir stebins netikėtais produktų deriniais. Savitą tradicinių patiekalų interpretaciją pateiks ir Vilniuje esančio restorano „Dine“ virtuvės komanda – šiai Gastronomijos savaitei parengtame meniu puikuojasi visiems lietuviams pažįstamas patiekalas – šaltiena. Antienos šaltieną virtuvės šefas Donatas Šatkauskas derins su krienų majonezu, silpnai raugintais agurkais ir fermentuotomis uogomis.

Senųjų istorinių Lietuvos receptų skoniais lapkričio 6-12 dienomis galės mėgautis restorano „Lokys“ svečiai. Čia išskirtinai Gastronomijos savaitę bus patiekiami senieji lietuviški produktai – žvėriena, baravykai, žirniai, obuoliai – praturtinti Prancūzijos ir Italijos skonių atradimais bei gamybos technologijomis. Pagal 800 metų senumo receptūras paruošti patiekalai – „Hildegardos“ sriuba ir užkandis „Milenium“ bei iš Aukštaitijos aukštuomenės gyvenimo pasiskolinti – „Smetonienės medžioklių bigosas“ ir „Bitės desertas“ – džiugins Panevėžio restorano „Vasaris“ lankytojus. Zyplių dvaro virtuvėje veikiančio „Kuchmistrų“ restorano meistrų paruošti patiekalai taip pat kvies svečius nusikelti į Lietuvos valdovų ir didikų puotas menančias degustacijas ir šventes.

Gastronomijos savaitėje – skonių istorijos iš viso pasaulio

Ne tik praeitis gali būti akstinas įstabioms istorijoms – kiekviena kelionė tai galimybė pasisemti naujų įspūdžių ir idėjų. Tai patvirtina Vilniuje veikiančio restorano „Rib Room“ šefas, kuris savo meniu paruošė įkvėptas Islandijoje ir Tailande įgyta patirtimi. Egzotiški skoniai taip pat vyraus sostinės širdyje esančiame restorane „Mililitrai“, kurio meniu konceptas paremtas japoniškos, Lotynų Amerikos ir europietiškos virtuvės sinteze, bei restoranas „Manami“, kuris savo svečiams ruošia visą kvapų ir skonių paletę iš Azijos.

Į gastronominę kelionę po Europos šalis – Škotiją, Prancūziją, Italiją ir Ispaniją – kvies gastrobaras „California“. Į Prancūziją sostinės gyventojus ir svečius nukels Užupyje įsikūrusio klasikinės prancūziškos virtuvės restorano „Le Mans“ gastronomijos savaitei sukurtas meniu. Jo pažiba – autentiškas, nuo XV amžiaus iki šių dienų populiarumo neprarandantis, prancūziškas patiekalas Rillettes. Belgijos ir Prancūzijos įkvėptų tradicinių receptų paragauti bus galima sostinės restoranuose „Belgai“ bei „Puaro“. Gastronomijos savaitės dalyviai, inspiruoti skirtingų pasaulio virtuvių, taip pat kvies ragauti Suomijos, Norvegijos, Vokietijos, Portugalijos, Brazilijos, JAV ir net Karibų salų bei Urugvajaus įkvėptų patiekalų.

Prasideda vietų rezervacija ir į Gastronomijos savaitės renginius

Visas Gastronomijos savaitės dalyvių sąrašas, jų pristatymai ir savaitei sukurti meniu skelbiami portale „Skonis.lt“. Ten pat anonsuojami Gastronomijos savaitėje vyksiantys renginiai. Lapkričio 6-12 dienomis į gastronominius renginius kviečia Panemunės pilis, gurmaniško maisto parduotuvė „The Mood“, į ekskursijas – istorikai Anželika ir Rimvydas Laužikai, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, istorinė LR Prezidentūra Kaune ir viešojį įstaiga „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“. Norintys juose dalyvauti taip pat jau gali rezervuoti vietas čia

Gastronomijos savaitę organizuoja Lietuvos vyriausiųjų virėjų ir konditerių bei Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos. Pagrindiniai savaitės rėmėjai – prieskoniai „Santa Maria“, vanduo „San Pellegrino“ ir „Aqua Panna“. Savaitės partneriai – žurnalas „Geras skonis“, interneto svetainė „Skonis.lt“, naujienų portalas „Lrytas.lt“, nacionalinė turizmo agentūra „Keliauk Lietuvoje“, Vilniaus miesto savivaldybė, laisvalaikio ir kultūros naujienų portalas „We love Lithuania“. Už mėgstamiausią restoraną lankytojai balsuos ir Lietuvos gastronomijos savaitės žvaigždę rinks naujienų portale „Lrytas.lt“.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email