Spalio 24 d. 17.15 val. Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje – Ilonos Skujaitės knygos „Karo nuotaka” pristatymas.

Žurnalistė, komunikacijos specialistė, itin sėkmingai debiutavusio istorinio romano autorė iš užmaršties prikelia Lietuvos didžiojo kunigaikščio ir Lenkijos karaliaus Žygimanto Augusto sesers, Bonos Sforcos dukters Kotrynos Jogailaitės istoriją. Prasidėjus karui su Maskva mažai kam reikalinga moteris tapo kone geidžiamiausia Europos nuotaka, o galiausiai – visų gerbiama Švedijos karaliene.

„Karo nuotakos” faktų ir šaltinių paieška priminė detektyvą, o rašymas užtruko 5 metus. Leidykla patikėjo rankraščiu nuo pirmojo sakinio. Skaitytojai irgi – romanas išlieka vienas perkamiausių Lietuvoje.

I. Skujaitė – mūsų šalies istorijos gerbėja. Kūrė televizijos laidas, scenarijus dokumentiniams filmams apie Lietuvos kariuomenę. Kartu su režisiere ir saviugdos praktikų moderatore Gitana Platkyte-Grigiene ji planuoja dokumentinį filmą apie Kotryną, o su istorijos mokslų daktare Rasa Leonavičiūte-Gecevičiene jau sukūrė interneto svetainę www.karonuotaka.lt, kurioje apie Kotrynos Jogailaitės šeimą, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės aukso amžių pateikia daugiau į knygą netilpusių faktų.

Susitikimas su I. Skujaite vyks bibliotekos konferencijų salėje.

Šis renginys – bibliotekos vykdomo projekto „Maža žemėlapyje, didi pasaulyje” dalis. Projektą finansuoja Panevėžio miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email