2024, balandžio 19, Penktadienis

Europiečių tarpe lietuviai šią vasarą užsienyje atostogavo pigiausiai

Vasaros pradžioje „Vilmorus” atlikto tyrimo duomenimis, pusė Lietuvos gyventojų taupymo sumetimais ketino ilsėtis namuose arba sode, o keliaujantieji planavo atostogoms skirti iki 300 eurų – tokią sumą įvardijo 68 proc. respondentų. Skaitmeninės bankų alternatyvos „Revolut“ duomenų analitikai susumavo, kad vidutinė lietuvio išleista suma vasaros kelionėms vis tik buvo beveik dvigubai didesnė – tačiau lyginant su kitų Europos šalių gyventojais, lietuviai šią vasarą sugebėjo pakeliauti taupiausia.

Londone įkurtas startuolis įvertino birželio 1 – rugpjūčio 20 dienos duomenis apie tai, kiek Europos gyventojai šią vasarą skyrė pinigų skrydžiams, o taip pat – ir apgyvendinimui, transportui, maistui bei gėrimams užsienyje.

Skrydžiai

Paaiškėjo, kad į užsienį keliavę lietuviai vidutiniškai lėktuvo bilietams šią vasarą skyrė po 334 eurų. Tai – beveik mažiausia skrydžiams išleista suma tarp Europos gyventojų, o mažiau nei lietuviai už skrydžius sumokėjo tik lenkai – vidutiniškai po 318 eurų. Mūsų kaimynai latviai už skrydžius vidutiniškai sumokėjo po 401 EUR, o estai – 402 EUR. Daugiausiai Europoje šią vasarą vidutiniškai išleido norvegai ir suomiai: pirmieji skrydžiams paklojo po 484 eurus, antrieji – po 443.

Maistas ir gėrimai

Atostogų metu visi norime pasilepinti, tad nenuostabu, kad maistas ir gėrimai dažnai tampa viena iš pagrindinių išlaidų eilučių užsienyje. Čia iš europiečių daugiausiai sau leido šveicarai – šią vasarą atostogaudamas vienas šveicaras vidutiniškai pasmaguriavo už 283 eurų. Nuo jų nedaug atsilieka britai, pavalgę už 259 eurus. Iš Baltijos kaimynų daugiausiai tam skyrė estai – vidutiniškai po 222 eurus, latviai – apie 136 eurus, o lietuviai užsienio virtuve pasimėgaudavo už maždaug 129 eurus. Taupiausi Europoje čia ir vėl yra lenkai – jiems maistui ir gėrimams užsienyje užtekdavo vidutiniškai po 100 eurų.

Transportas

Lyginant su Europos vidurkiu, Lietuvoje galime mėgautis gana pigiomis transporto paslaugomis šalies viduje, tačiau lietuviai net užsienyje randa būdų transportui išleisti mažiau, nei bet kurie kiti europiečiai – vidutiniškai po 55 eurus. Taupiau už mus užsienyje keliauja tik kroatai, transportui skiriantys po 53 eurus, o latviai tam vidutiniškai skiria po 60 eurų. Daugiausiai Europoje transportui šią vasarą išleido keliavę estai ir šveicarai – pirmieji tam skyrė apie po 90, antrieji – po 105 eurus.

Apgyvendinimas

Beveik 15% lietuvių kelionių šįmet sudarė vadinamieji „viskas įskaičiuota” paketai, tačiau tie, kurie savo apgyvendinimu rūpinosi patys, su šia užduotimi ir vėl susitvarkė taupiausiai visoje Europoje: vidutiniškai vienas keliaujantis lietuvis šią vasarą apgyvendinimui užsienyje išleido apie 76 eurus. Latviai tam vidutiniškai skyrė po 126 eurus, o estai – po 151 eurą. Panašu, kad šveicarai labiausiai vertina patogų gyvenimą kelionių metu – tam vienas šveicaras šįmet jau skyrė vidutiniškai 300 eurų.

Bendros išlaidos

Susumavus pagrindines kelionių išlaidų eilutes matoma, kad užsienio šalyse šią vasarą vienas keliavęs lietuvis vidutiniškai išleido apie 518 eurų; tai – mažiausia suma Europoje. 39-40 metų lietuviai keliaudami išleido daugiausiai – vidutiniškai po 461 eurus. Palyginimui, latviai vidutiniškai kelionėms užsienyje išleido po 597 eurus, estai – po 704, o brangiausiai kelionėmis mėgavosi šveicarai – tam jie vidutiniškai jau skyrė po 1114 eurų.

APIE REVOLUT

„Revolut“ veiklą pradėjo 2015 liepą, pristatę pasauliui ambicingą tikslą reformuoti bankinį sektorių. „Revolut“ klientai gali mobiliosios programėlės pagalba vos per minutę atsidaryti einamąją sąskaitą, leisti pinigus 150-ia valiutų visame pasaulyje be papildomų mokesčių, aplikacijoje vienu metu laikyti ir valdyti iki 25-ių valiutų ir jas keisti naudojantis realiu – tarpbankiniu – valiutų kursu.

Per mažiau nei trejus metus  Londone įkurta įmonė visoje Europoje jau pasiekė 2,5 mln. vartotojų, kurie atliko per 100 mln. operacijų, kurių bendra vertė šiandien jau siekia 16 mlrd. JAV dolerių. Vienas iš greičiausiai augančių FinTech startuolių pasaulyje jau sulaukė 336 mln. JAV dolerių iš tokių investuotojų kaip „Index Ventures”, „Ribbit Capital”,  „Balderton Capital” ir „DST Global”.

- Reklama -

Naujausi straipsniai