2024, kovo 29, Penktadienis

EP ragina didinti spaudimą Rusijai ir stiprinti energetinę nepriklausomybę

Briuselyje prasidėjusioje Europos Parlamento (EP) trumpojoje sesijoje EP nariai ragino griežtinti sankcijas Maskvai ir apsaugoti ES ekonomiką.

Diskusijoje dėl kovą Versalyje vykusio neformalaus ES vadovų susitikimo rezultatų ir šią savaitę vyksiančios Europos Vadovų Tarybos (EVT) prioritetų europarlamentarai pasveikino greitą ES valstybių reakciją į Rusijos karinę invaziją Ukrainoje, priimtas precedento neturinčias sankcijas ir parodytą solidarumą priglaudžiant nuo karo Ukrainoje bėgančius asmenis.

„Už šį karą yra atsakinga Rusija”, – sakė EVT pirmininkas Charles Michel ir pasmerkė prieš ukrainiečius vykdomus antpuolius, žudymus ir miestų bombardavimus. Jis pažadėjo, kad karo nusikaltėliai bus nubausti ir pasidžiaugė tarptautine koalicija, kurios „svarbiausias tikslas yra nugalėti Vladimirą Putiną“. C. Michel taip pat akcentavo, kad ES reikia sumažinti savo energetinę priklausomybę, sustiprinti saugumo architektūrą ir ekonomikos pagrindus.

„Jei laisvė turi vardą, tai jis – Ukraina, o jos vėliava –  laisvės vėliava“, –  pridūrė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen. Ji pažymėjo, kad ES užtikrins, jos šis karas Putinui atneštų tik pralaimėjimą. Būtina užkirsti kelią lėšų, kurios finansuoja karą, tiekimui. U. von der Leyen taip pat pabrėžė, kad ES imasi priemonių, kurios užtikrintų ES nepriklausomybę nuo Rusijos dujų ir naftos importo.

Daugelis europarlamentarų sutiko, kad ES turi nedelsiant stiprinti savo gynybos ir energetinę autonomiją. Jie ragino diversifikuoti energijos šaltinių importą ir investuoti į atsinaujinančius šaltinius. Nemažai EP narių atkreipė dėmesį į augančių energijos kainų poveikį ekonomikai ir maisto tiekimo saugumui ir ragino labiau remti su tuo susiduriančias šeimas ir verslus.

Diskusijoje buvo taip pat aptartos Ukrainos narystės ES perspektyvos ir kovos su autokratiniais režimais, tokiais kaip Kinija, priemonės. Dalis europarlamentarų ragino ES valstybes dalintis Ukrainos pabėgėlių našta, o ne palikti rūpinimąsi jų prieglauda tik kaimyninėms valstybėms.

Diskusijų vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

- Reklama -

Naujausi straipsniai