2024, liepos 13, Šeštadienis

„Toyota“ pradėjo išankstinę elektrinių „Proace City“ prekybą

reklama rubai

„Toyota“ oficialiai pradėjo išankstinę naujųjų elektra varomų keleivinių modelių „Proace City Electric“ ir „Proace City Verso Electric“ prekybą. Japonijos gamintojas taip pat atskleidė šių elektromobilių kainas, o pirmieji Baltijos šalyse užsakyti automobiliai klientams bus pristatyti jau rugpjūtį.

Plačioje „Proace“ elektrinių versijų gamoje yra krovininis furgonas ir keleiviams vežti skirti penkių arba septynių sėdimųjų vietų modeliai. Naujieji elektromobiliai idealiai tinka transporto parkams ar mažesnėms įmonėms, ieškančioms našių ir patikimų darbo automobilių ir tuo pat metu siekiančioms sumažinti neigiamą poveikį aplinkai.

Tobulinant naujuosius modelius ypatingas dėmesys buvo skiriamas praktiškumui – dėl montuojamos elektros pavaros jis visiškai nenukentėjo. Pavyzdžiui, pakrovimo galimybės yra tokios pačios kaip ir vidaus degimo variklius turinčių modelių: elektromobilių krovinių skyriaus talpa siekia iki 4,4 m3, o vežamo krovinio svoris – iki 800 kg.

Didžiausias trumpos ratų bazės versijos krovumas siekia būtent 800 kg, o modelio su ilgesne ratų baze – 750 kg. Tiek furgonai, tiek ir keleiviniai „Verso“ modeliai gali tempti iki 750 kg sveriančias priekabas.

„Proace City Electric“ ir „Proace City Verso Electric“ pirkėjams papildomo užtikrintumo suteiks ir išskirtinis pasiūlymas – penkerius metus nemokamai atliekama techninė priežiūra.

Naši elektrinė pavara 

„Proace City Electric“ modeliuose montuojamas priekinius ratus sukantis 100 kW (136 AG) elektros motoras.

Siekiant maksimaliai išplėsti krovinių skyriaus erdvę, ličio jonų baterija įrengta po elektromobilio grindimis. 216 baterijos celių yra suskirstytos į 18 modulių, o jos talpa siekia 50 kWh. Tai leidžia viena įkrova pagal WLTP bandymų ciklą nuvažiuoti nuo 260 iki 280 km atstumą. Didžiausias elektromobilio išvystomas greitis – 135 km/val.

Visuose „Proace City Electric“ modeliuose integruotas trijų fazių 11 kW galios OBC kroviklis. Taip pat į standartinę elektromobilių įrangą įeina tiek standartinis įkrovimo laidas, tiek ir kabelis, skirtas transporto priemonei prijungti prie sieninės stotelės namuose.

Naudojantis sienine stotele ir integruotų trijų fazių krovikliu, energijos atsargas iki 100 proc. galima papildyti per penkias valandas. Prisijungus prie sparčiojo įkrovimo 100 kW galios nuolatinės srovės stotelės, įkrovimas iki 80 proc. truks vos 30 minučių.

Saugumą didinančios pagalbinės sistemos

Aukščiausių įvertinimų sulaukiančios „Toyota“ diegiamos įvairios „Safety Sense“ aktyviojo saugumo sistemos įtrauktos į visų „Proace City Verso Electric“ modelių standartinę įrangą. Tarp svarbiausių sistemų yra susidūrimų išvengti leidžiantis avarinis stabdymas, eismo juostos laikymosi pagalba, kelio ženklų atpažinimas ir įspėjimas apie sumažėjusį vairuotojo budrumą.

„Toyota Proace City Electric“ kaina prasideda nuo 37 350, o didesniojo „Proace City Verso Electric“ – nuo 39 000 eurų.

- Reklama -

Naujausi straipsniai