2024, birželio 12, Trečiadienis

„Dviratynės“ atrieda į Panevėžį: vaikus mokys saugaus važiavimo dviračiu

Šiltuoju metų laiku dviračių sezonas įgauna pagreitį – gatves vienu metu užplūsta įvairiausio amžiaus dviratininkai, paspirtukininkai, pėstieji ir vairuotojai. Nenuostabu, kad kelyje susidūrus skirtingiems eismo dalyviams smarkiai padaugėja ir nemalonių incidentų, deja, kasmet nepavyksta išvengti ir skaudžių nelaimių. Ekspertai akcentuoja, kad norint būti saugiais eismo dalyviais įgūdžius ir žinias kaupti reikia nuo pat mažumės. Apie tai jau antrus metus didžiųjų šalių miestų gyventojams primins edukacinių renginių ciklas – „Dviratynės“.

 Panevėžiečius ir miesto svečius „Dviratynės“ pasitiks gegužės 30 d. Kultūros ir poilsio Skate parke. Čia jaunųjų dviratininkų laukia nemokamos saugaus važiavimo pamokos su Pasaulio treko taurės varžybų prizininke, daugkartine Lietuvos treko čempione, olimpiete Olivija Baleišyte. Renginio pradžia 18:30 val.

Mokys saugaus važiavimo dviračiais

„Panevėžys garsėja kaip dviratininkų miestas, čia stovi ir vienintelis Baltijos šalyse dviračių trekas. Galiu drąsiai pasidžiaugti, kad dviračių bendruomenė Panevėžyje vis didėja, nors dviratį naudojančių kaip susisiekimo priemonę dar gana mažai. Automobilio išmainymas į dviratį atneša begalę pliusų: mieste mažinamo spūstys, saugojama gamta, stiprinamas savas kūnas. Tad labai kviečiu į „Dviratynes“: čia atvykę vaikai ir jų tėveliai geriau susipažins su eismo taisyklėmis, saugiu dviračio mynimu, galbūt susižavės šia sporto šaka ir norės siekti jos aukštumų“,  – dalyvauti „Dviratynėse“ Panevėžyje ragina O. Baleišytė.

„Dviratynių“ tikslas – patraukliai, įdomiai ir vienoje vietoje šiauliečiams suteikti reikalingiausią informaciją apie tinkamą pasiruošimą dviračių sezonui.

„Dviratynėse“ dalyvių lauks ne tik nemokamos dviračių treniruotės vaikams su žymiausiais šalies dviratininkais, bet ir supažindinimas su KET taisyklėmis, kurias pristatys Lietuvos policija, dviračių ekspertų konsultacijos dėl dviračio pasirinkimo, tinkamo apsaugos priemonių dėvėjimo. Renginyje vyks BMX Freestyle žvaigždžių pasirodymai, o vaikų lauks daug prizų ir siurprizų.

Dviratizmas – tarp šalies prioritetų

 Dviratizmo kultūra Lietuvoje stiprėja – Susisiekimo ministerijos ir Lietuvos automobilių kelių direkcijos sukurtame ir visuomenei pristatytame nacionaliniame dviračių ir pėsčiųjų infrastruktūros žemėlapyje numatyta, kad iki 2035 m. pėsčiųjų ir dviratininkų tinklas išsiplės iki 5 tūkst. km.

Sistemingas dviračių transporto skatinimas ir prioretizavimas duoda rezultatų – Susisiekimo ministerijos užsakyta bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta reprezentatyvi apklausa parodė, kad 6 iš 10 lietuvių teigia prisijaukinę šią transporto priemonę, kas dešimtas šalies gyventojas dviratį mina bent kelis kartus per mėnesį, kartą per savaitę ir dažniau ant dviračio sėda penktadalis apklaustųjų, iš kurių 3 proc. dviračiu keliauja kasdien.

Nežinantiems taisyklių – nelaimių rizika

Visgi dviratininkų keliuose daugėjant, neišvengiamai aktualėja ir saugumo poreikis. Lietuvos transporto saugos administracijos (LTSA) tyrimai rodo, kad gyventojams žinių vis dar trūksta. Pavyzdžiui, kas šeštas paspirtukininkas nelaiko savęs eismo dalyviu, o 37 proc. jų nežino, kuriai transporto priemonių kategorijai paspirtukas priklauso; didelė jų dalis apskritai nėra skaitę jiems skirtų Kelių eismo taisyklių (KET) ir vadovaujasi savisaugos instinktu.

„Būtina išmanyti Kelių eismo taisykles – domėtis patiems arba lankytis renginiuose ir konsultuotis su juose dalyvaujančiais specialistais – ir jų laikytis, išmokti įžvelgti pavojų, kurį kelia taisyklių nepaisantys eismo dalyviai, o įsitikinus savo saugumu, išvengti eismo nelaimės“, – teigia Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja.

Lietuvos policijos statistikos duomenimis, 2023 m. žuvo 2 dviračio (iš kurių vienas – nepilnametis) ir 1 elektrinio paspirtuko vairuotojas, sužeisti 145 dviračio (iš kurių 30 – nepilnamečiai) ir 53 (iš kurių 14 – nepilnamečiai) elektrinių paspirtukų vairuotojai.

„Dviratynes“ jau antrus metus iš eilės organizuoja Lietuvos dviračių sporto federacija ir riešutų ir džiovintų vaisių tiekėja „Arimex“. Renginio partneriai – Lietuvos policija ir Lietuvos BMX dviračių asociacija.

Šiemet saugiam šeimų dviračių sezono atidarymui skirtos „Dviratynės“ per Lietuvą rieda gegužės ir birželio mėnesiais. Renginys jau aplankė Alytų, Klaipėdą, Šiaulius taip pat atkeliaus ir į Vilnių bei Kauną.

 

Renginių kalendorius:

 

Šiauliai Gegužės 23 d. Šiaulių miesto centriniame parke (skate plaza) 18:30 val.

Panevėžys Gegužės 30 d. Kultūros ir poilsio Skate parke 18:30 val.

Kaunas Birželio 13 d. Vienybės aikštėje (K. Donelaičio g.) 18:30 val.

Vilnius Birželio 27 d. Vingio parke prie estrados 18:30 val.

 

- Reklama -

Naujausi straipsniai