2024, liepos 15, Pirmadienis

Du užsieniečiai bus teisiami dėl neteisėtų migrantų gabenimo per Lietuvą

reklama rubai

Panevėžio apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje 47 metų Kirgizijos Respublikos pilietis ir 44 metų Armėnijos Respublikos pilietis kaltinami neteisėtu žmonių gabenimu per valstybės sieną veikiant bendrininkų grupėje. Dviem automobiliais jie iš Latvijos į Vokietiją vežė septynis neteisėtus migrantus, kai netoli Panevėžio buvo sulaikyti teisėtvarkos pareigūnų.

Šiemet, gegužės 30 dienos popietę, Panevėžio miesto aplinkkelyje policijos pareigūnai sustabdė patikrinimui du automobilius. Juose, be vairuotojų, važiavo 7 Irako Respublikos piliečiai. Pastarieji, prieš maždaug mėnesį neteisėtai patekę į Latvijos Respubliką iš Baltarusijos, buvo savavališkai pasišalinę iš pabėgėlių centro Rygoje ir bandė išvykti į Vakarų Europą.

Ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per Lietuvos valstybinę sieną atliko Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių pasienio rinktinės pareigūnai, o tyrimui vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras Mantas Jurkėnas.

Pasak tyrimui vadovaujančio prokuroro M. Jurkėno, abu kaltinamieji savo kaltę pripažino. Jie teigė atsiliepę į nepažįstamo asmens skelbimą vežti žmones. Už kiekvieną iš Latvijos į Vokietiją pervežtą asmenį jiems buvo pažadėtas 700-800 eurų atlygis.

Baudžiamasis kodeksas numato, kad tas, kas neteisėtai iš savanaudiškių paskatų per Lietuvos Respublikos valstybės sieną gabeno nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje neturintį užsienietį, baudžiamas laisvės atėmimu iki 8 metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

 

Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus
vyriausioji specialistė Rasa Stundžienė

- Reklama -

Naujausi straipsniai