2024, gegužės 25, Šeštadienis

Daugiabučių kiemuose ir gatvėse nevažiuojantiems automobiliams ne vieta

Panevėžio miesto savivaldybė rūpinasi, kad miesto gatvėse ir daugiabučių namų kiemuose neliktų neeksploatuojamų, paliktų be priežiūros automobilių, kurie ne tik užima vietą, trukdo valymo darbams, bet ir eismui. Savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus specialistai šylant orams vis dažniau sulaukia panevėžiečių pranešimų apie paliktus apleistus automobilius.

Šiuo metu Viešosios tvarkos kontrolierių akiratyje – 41 mieste likimo valiai paliktas nevažiuojantis automobilis. Jų savininkams jau išsiųsti raginimai susitvarkyti – patraukti automobilį iš viešosios vietos: gatvės ar kiemo. Į įspėjimą nereaguojantiems gyventojams gresia baudos nuo 140 iki 300 Eur. Jei savininkas nereaguoja ar jo surasti kontrolieriams nepavyksta, automobilis nutempiamas į specialią aikštelę saugoti.

„Ypač pavasarį tokie automobiliai gyventojams pradeda kliūti. O nuo kovo 1 d. Panevėžyje išplėtus mokamas automobilių stovėjimo zonas, gyventojų pranešimų apie kiemuose stovinčius senus ir nebevažiuojančius automobilius padaugėjo. Automobilių savininkai turėtų žinoti, kad bendrojo naudojimo vietose negali būti transporto priemonių, kurios ilgiau nei tris mėnesius neturi leidimo dalyvauti eisme – neturi privalomojo civilinės atsakomybės draudimo ar galiojančios techninės apžiūros. Automobilio savininkas gali jį laikyti garaže, privačiame sklype ar privačioje stovėjimo aikštelėje, bet ne viešosiose miesto erdvėse“, – sako Viešosios tvarkos skyriaus vedėjas Tadas Martinaitis.

Pernai per visus metus Panevėžio gatvėse ir daugiabučių kiemuose į Viešosios tvarkos specialistų akiratį pateko 173 neeksploatuojami automobiliai.

Septyni nevažiuojantys automobiliai išvežti. Neatsišaukus savininkui ar nesuradus jo, toks paliktas be priežiūros ir nevažiuojantis automobilis paskelbiamas bešeimininkiu, vėliau jis gali būti utilizuojamas. Pernai Panevėžyje utilizuoti trys tokie automobiliai.

Viešosios tvarkos skyrius panevėžiečius ragina nepamiršti pasirūpinti savo turtu. O kieme ar gatvėje pamačius seną ir nebevažiuojantį automobilį prašoma būti neabejingiems ir informuoti Panevėžio miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyrių el. paštu viesojitvarka@panevezys.lt.

Savivaldybės administracijos Viešosios tvarkos skyrius vykdo neeksploatuojamų, paliktų be priežiūros transporto priemonių, kurios neturi savininkų (ar kurių savininkai nežinomi), pripažinimo bešeimininkiu turtu procedūras.

- Reklama -

Naujausi straipsniai