2024, liepos 20, Šeštadienis

Darius Liutikas: 2023-iaisis – siauruku keliavo daugiau kaip 25 tūkst. keleivių

reklama rubai

Pasak VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktoriaus dr. Dariaus Liutiko 2023 metai įstaigai buvo sėkmingi.

„2023 metais kaip ir 2022-aisiais veiklą vykdėme sėkmingai. Siauruku pervežta 26 090 keleivių, surengti 848 reguliarieji, trumpieji, užsakomieji ir šventiniai reisai. 2021 m. man pradėjus dirbti įmonės vadovu Siauruku keliavo tuomet rekordinis keleivių skaičius – 14 460. Tačiau 2022 m. keleivių skaičius buvo net padvigubintas. Tiek 2022-aisiais bei 2023-iaisiais metais pervežėme daugiau kaip 25 tūkst. keleivių ir tai yra geriausi rezultatai nuo įstaigos veiklos pradžios 2001-ųjų metų“ – teigia VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

2021 m. Siauruku buvo organizuotos 275 kelionės, 2022 metais – 588, o 2023 metais net 848 kelionės. Pernai Anykščiuose aktyviai pradėtos vykdyti kelionės elektrine drezina, išaugo trumpųjų reisų skaičius. Trumpus pasivažinėjimus siauruku pradėta vykdyti ir Panevėžyje.

„2023 metais pajamos iš veiklos siekė 429 020 Eur. 2021 m. iš veiklos buvo sugeneruota tik 163 tūkst. eurų, o 2022 m. jau net 412 tūkst. eurų pajamų. Tačiau noriu atkreipti dėmesį, kad gautos pajamos nėra pelnas, nes aktyvinant veiklą, organizuojant įvairius renginius auga ir išlaidos. Bet įvertinus šiuos ir kitus strateginiame įstaigos plane nustatytus rodiklius galime drąsiai teigti, kad VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ veikla vykdoma sėkmingai“, – teigia įstaigos vadovas.

Siauruko šventiniai renginiai

Tradiciškai naujų metų sezonas atidaromas Užgavėnių šventine kelione ir baigiamas – Kalėdiniu siauruku.

„Praėjusiais metais parengėme 12 šventinių programų. Jau metų pradžioje paskelbėme šventinių renginių ir kelionių planą, kad turistai ir vietiniai Siauruko krašto žmonės planuodami savo laisvalaikį ir atostogas, galėtų žinoti, kada yra galimybė susipažinti su unikaliu paveldo objektu, patiriant įsimintinų akimirkų ir neišdildomų įspūdžių“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Švenčių mėgėjai gausiai dalyvavo tradicinėse Užgavėnių, Atvelykio, Siauruko gimtadienio šventėse bei kelionėje į Anykščius siauruku su dviračiais, paspirtukais bei riedučiais, skirtoje vasaros sezono atidarymui. Mažieji lopšelių-darželių auklėtiniai mėgavosi šventine kelione “Sveika, vasarėle”, liepos 6 d. buvo organizuojamas žygis Mindaugo keliu, rugsėjo mėnesį buvo švenčiamas Siauruko gimtadienis,  o spalį – „Monstrų traukinys“ vežė į Helovyno miestelį.

Spalio mėnesį Siauruke pirmą kartą buvo surengta ugnies ir muzikos šventė „Šviečiantis siaurukas“, o lapkričio mėnesį Siaurukas pirmą kartą prisijungė prie gastronominės savaitės ir keliavo „Gastronominio siauruko“ maršrutu. Tradiciškai lapkritį vyko ir Jauno vyno šventė „Božolė traukinys“, keliautojams siūlantis pikantiškus užkandžius ir pažintį su Božole šventės tradicija.

Na, o gruodžio mėnesį jau trečią kartą Siaurukas pakvietė Lietuvos vaikus, įmones ir šeimas keliauti pas Kalėdų senelį Kalėdiniu siauruku. Kalėdinė šventė vyko išskirtinėje Surdegio siaurojo geležinkelio stoties aplinkoje.

Knygų mugė ir miestų šventės

2023 m. VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ stendą buvo galima išvysti Vilniaus knygų mugėje ir didžiųjų miestų švenčių metu. Vasario mėnesį įstaiga dalyvavo jau dvidešimt trečią kartą organizuojamoje Vilniaus knygų mugėje, kuri vyko Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO, taip pat Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių miestų šventėse.

„Knygų mugė bei miestų šventės mums puiki galimybė prisistatyti tiems, kurie apie mus nieko nėra girdėję, o lankytojams tai puiki galimybė sužinoti apie mūsų keliones, organizuojamas šventes, kitas teikiamas turistines paslaugas“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius.

Metų naujovės – trumpieji reisai, atnaujinti vagonai, viršininko kabinetas ir nauji suvenyrai

Praėjusiais metais Siaurukas suteikė dar daugiau galimybių susipažinti – Anykščiuose ir Panevėžyje organizuoti reguliarūs pasivažinėjimai trumpaisiais reisais.

„Ankščiau į trumpuosius reisus buvo galima vykti užsisakius tokią kelionę, ar susirinkus atitinkamam kiekiui žmonių, o nuo šiol šiuos reisus vykdome nustatytu laiku ir visi norintys gali tam tikrą dieną ir valandą atvykti į Anykščių ar Panevėžio siaurojo geležinkelio stotis, įsigyti bilietą ir pasivažinėti trumpuoju Siauruko reisu ar drezina“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Taip pat Anykščiuose sezono metu yra galimybė visiems norintiems pasivažinėti siaurojo geležinkelio bėgiais elektrine drezina.

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ pagerino sąlygas ir keliaujantiems iš Anykščių geležinkelio stoties trumpaisiais reisais ar reguliariuoju reisu iki Rubikių ežero.

„Mūsų keleiviams pristatėme naujas pagerintas keliavimo sąlygas. Atviro tipo vagonai buvo aptempti skaidriais tentais, kurie apsaugo keleivius nuo dažnai užklumpančio trumpalaikio lietaus. Be to uždaro tipo vagonuose įrengėme oro kondicionierius, kurie vasarą vėsins, o žiemą šildys keleivius“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

Atviro tipo vagonai suteikia keleiviams daugiau galimybių pasigrožėti apylinkių vaizdais ir Šventosios upės panorama, kuri atsiveria nuo geležinkelio tilto.

Anykščių siaurojo geležinkelio stotyje atnaujintas stoties Viršininko kabinetas, kuriame pristatyta galimybė pasinaudoti pašto paslauga ir išsiųsti Siauruko atvirlaiškius savo draugams ar artimiesiems.

Praėjusiais metais VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ suvenyrų kolekciją papildė specialiu Siauruko magnetiniu ženkleliu. Dabar atminimui jau galima įsigyti Siauruko logotipu papuošta taurę, gėrimų pakuotę, butelio atidarytuvą, taurelę, 10 atvirukų rinkinį, firmines Siauruko kepurėles bei magnetinius lipdukus.

Infrastruktūros atnaujinimas

2023 metais Susisiekimo ministerija skyrė papildomų lėšų infrastruktūros atnaujinimui – pabėgių keitimui ir labiausiai pažeistų kelio elementų atnaujinimo projektams parengti. 2023 metais Anykščiuose buvo atlikti pabėgių pakeitimo darbai  ant geležinkelio tilto per Šventąją. Sudėti nauji 2500 mm pabėgiai (iš viso 96,42 metrai). Pabėgiai keisti ir kelio ruože į Rubikius (1500 mm pabėgiai). Taip pat atliktas pilnas trijų tiltų viršutinės dalies remontas, pakeisti pabėgiai (2750 mm. ilgio). Sutvarkyti ir devyni iešmai, aplink kuriuos taip pat pakeisti pabėgiai. Panevėžyje atliktas kapitalinis pervažos Smėlynės gatvėje kelio remontas.

Atvertos galimybės atkurti senovinį garvežį

Įstaigos dalininkė Panevėžio miesto savivaldybė 2023 m. rugpjūčio mėn. perdavė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ kilnojamąjį turtą – siaurojo geležinkelio garvežį KP4-708.

„Tai atveria mums kelius ieškoti rėmėjų ir kuo greičiau atkurti veikiantį garvežį. Tokio veikiančio garvežio atkūrimas yra vienas iš mūsų strateginių projektų, kurį taip pat įvardinau ir ateidamas vadovauti įstaigai. Istoriniai garvežiai puškuoja Latvijoje ir Estijoje, ten jie pritraukia daug lankytojų ir turistų. Tikiuosi, kad atkūrus garvežį turistų skaičius dar išaugs ir Panevėžyje bei Anykščiuose“, – sakė VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius Dr. Darius Liutikas.

Naujos kelionių programos

VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ tikisi ir ateityje Lietuvos bei užsienio turistams pasiūlyti naujų turistinių programų bei kelionių.

„Nestovime vietoje, tiriame rinką ir ieškome naujovių, kurios pritrauktų vis daugiau turistų atrasti išskirtinį ir unikalų Aukštaitijos siaurąjį geležinkelį. Apie šių metų naujoves bei naujas programas pranešime jau artimiausiu metu. Turistinio sezono pradžioje paskelbsime visų metų renginių planą“, – sako VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ direktorius dr. Darius Liutikas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai