2024, balandžio 24, Trečiadienis

Dantų protezavimo būdai – kurį pasirinkti?

Dantų praradimas gali sukelti ne tik fizinį diskomfortą, bet ir paveikti emociškai. Modernūs dantų protezai kuo puikiausiai pakeičia natūralius dantis ir suteikia galimybę ne tik atkurti prarastus dantis, bet ir vėl džiaugtis visaverčiu gyvenimu – plačiai šypsotis, mėgautis maistu, išvengti prarastų dantų sukeltų kitų negalavimų. Šiais laikais galima rinktis ne vieną protezavimo būdą. Kviečiame skaityti toliau ir sužinoti daugiau apie skirtingus protezavimo būdus bei jų pasirinkimą.

Vainikėliai, tiltiniai dantų protezai

Vainikėliai gali būti pasitelkiami aptrupėjusiam, nuskilusiam, pažeistam danties paviršiui ar išlūžusiam dančiui sutvarkyti. Vainikėliai tvirtinami ant nuosavo danties arba implanto protezavimo atramos. Tiltiniai dantų protezai labiausiai tinkami siekiant atstatyti dantų eilių defektus. Kitaip tariant, atkuriamos tos vietos, kuriose nėra bent kelių vienoje eilėje esančių dantų. Pagrindinis tokio protezavimo trūkumas – procedūros metu tenka gana stipriai šlifuoti greta esančius dantis.

Mikroprotezavimas

Mikroprotezavimas suteikia galimybę atkurti pažeistų dantų struktūrą ir funkcionalumą. Šiai procedūrai atlikti dažniausiai naudojami daliniai vainikėliai, užklotai, įklotai bei laminatės (daugiau apie laminates galite paskaityti Ozo klinika interneto svetainėje). Mikroprotezavimas labiausiai tinkamas esant minimaliems dantų pažeidimams, siekiant pagerinti dantų estetiką bei apsaugoti silpnas danties struktūras.

Protezavimas ant implantų

Implantai suteikia galimybę susigrąžinti natūraliai atrodančią ir sveiką šypseną. Šios procedūros metu nuolatiniai fiksuoti dantų protezai yra tvirtinami ant implantų. Šis protezavimo būdas dažniausiai taikomas tiems pacientams, kurie yra netekę keleto ar visų dantų. Protezavimas ant implantų išvaizda ne itin skiriasi nuo natūralių dantų, todėl yra itin estetiškas sprendimas.

Išimami protezai

Išimami dantų protezai labiausiai tinkami pacientams, kurie yra netekę daugelio arba visų dantų. Dažnai išimami protezai būna laikinas sprendimas arba siūlomi tais atvejais, kai dėl tam tikrų priežasčių nėra galimybės įsriegti implantų. Nors tai mažiau patogus būdas nei fiksuoti dantų protezai, tačiau taip pat suteikia galimybę atkurti kramtymo funkciją, dailią šypseną.

Dantų protezavimo būdų įvairovė atitinka skirtingus pacientų poreikius ir galimybes. Tinkamiausio protezavimo būdo pasirinkimas priklauso nuo daugelio faktorių, kuriuos objektyviai įvertinti kiekvienu atveju gali tik profesionalai. Jie įvertina dantų būklę, atsižvelgia į kiekvieno poreikius, galimybes ir sudaro individualų gydymo planą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai