2024, balandžio 14, Sekmadienis

Dantų balinimas: ką svarbu žinoti?

Akinamai balti dantys – neatsiejama, puikios išvaizdos dalis. Nors genetiškai susiformavusiais baltais dantimis gali pasigirti tik vienetai laimingųjų, tačiau šiuolaikinės odonotologinės procedūros šį privalumą gali suteikti bene kiekvienam pacientui. Šiais laikais žmogus, nusprendęs patobulinti savo šypseną ir išpildyti akinamai baltų dantų svajonę gali rinktis net iš kelių dantų balinimo technologijų. Dantys gali būti balinami pasitelkiant specialią lempą arba inovatyvų lazerį. Taip pat neretai dantų balinimo procesas įgyvendinimas naudojant nedideles dantų formeles, kitaip vadinamas kapas. Visgi, daugeliui žmonių, kurie nori atlikti dantų balinimą, kyla nemažai klausimų, susijusių su šių procedūrų veiksmingu, saugumu ir ilgaamžiškumu. Išnagrinėkime svarbiausius dalykus, kuriuos turėtų žinoti žmogus, norintis atlikti dantų balinimą.

Dantų balinimas – procesas, reikalaujantis papildomų odontologinių procedūrų

Pats dantų balinimo procesas šiais laikais tikrai nėra sudėtingas. Visgi, nusprendus atlikti dantų balinimą bet kuriuo odontologijoje taikomu metodu, reikėtų nusiteikti ir kitoms odontologinėms procedūroms. Ruošiantis dantų balinimo procedūrai, pacientas turi apsilankyti pas odontologą, kuris, įvertina dantų būklę ir esant poreikiui atlieka tam tikras, gydomąsias dantų procedūras. Prieš dantų balinimą, būtina atlikti ir profesionalią burnos higieną, nes balinimo procesas reikalauja ir sveikų, ir maksimaliai švarių dantų. Su didžiausiomis dantų balinimo problemomis susiduria žmonėms, kurie turi daug plombų. Nors balinamosios technologijos yra stipriai pažengusios į priekį, vis tik, balinamosios medžiagos nepaveikia plombų spalvos. Todėl siekiant pačio geriausio estetinio rezultato, atlikus dantų balinimą, reikia pakeisti visas plombas.

Kaip išsaugoti baltų dantų rezultatą?

 Dantų balinimas beveik visais atvejais suteikia galimybę džiaugtis akivaizdžiais baltesniais dantimis. Visgi, norint ne tik pasiekti, bet ir išsaugoti baltų dantų rezultatą, reikia įdėti nemažai darbo ir pastangų. Visų pirma, atlikus dantų balinimą, reikėtų pakoreguoti mitybos įpročius. Kava, juodoji arbata, tabako gaminiai, raudonas vynas – priežastys, dėl kurių baltų dantų rezultatas gali džiuginti žymiai trumpesnį laikotarpį nei buvo tikėtasi, todėl šių gaminių tikrai derėtų atsisakyti. Norint kuo ilgesnį laiką išsaugoti baltų dantų efektą taip pat reikėtų naudoti specialias, gydytojo paskirtas dantų priežiūros priemones bei reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Beje, kai kurios odontologijos klinikos gali pasiūlyti ir palaikomąją dantų balinimo procedūrą, kuri tikrai efektyviai padeda kuo ilgesnį laikotarpį išsaugoti baltus dantis.

Kokiais atvejais dantų balinimo procedūros atlikti negalima?

Iš esmės, visi dantų balinimo metodai, kuriuos siūlo odontologijos klinikos, yra saugūs. Šiuolaikinės dantų balinimo technologijos padeda greitai ir efektyviai pasiekti baltų dantų rezultatą, nesukeliant jokios žalos dantų būklei. Visgi, kai kuriais atvejais dantų balinimo procedūros reikėtų atsisakyti arba bent jau atidėti. Dantų balinimo negalima atlikti asmenims, kurie dar nėra sulaukę pilnametystės. Vaikų ir paauglių emalis dar nėra pilnai susiformavęs, todėl tokia procedūra jiems tikrai nerekomenduojama. Dantų balinimo idėjos reikėtų atsisakyti ir nėščioms ar žindančioms pacientėms. Sveikatai žalos dantų balinimo procedūra tikrai nekelia, tačiau dėl nėštumo ir žindymo metu pasireiškiančių hormoninių pokyčių, gali susiformuoti ne itin tolygus baltų dantų rezultatas. Taip pat tokio tipo procedūros negalima atlikti pacientams, kurie yra alergiški medžiagoms, kurios privalo būti naudojamos dantų balinimo metu. Šią procedūrą reikėtų atidėti ir pacientams, kurie susiduria su bet kokiomis dantų arba dantenų ligomis ar tiesiog šiuo metu jaučia padidėjusį dantų jautrumą.

Tai yra vienintelės išimtys, kada dantų balinimo procedūra nėra rekomenduojama. Visais kitais atvejais, dantų balinimas tikrai yra įmanomas. Jeigu ir Jūs norite pagaliau įgyvendinti baltų dantų svajonę, siūlome kreiptis į 32 Balti klinikoje dirbančius dantų balinimo specialistus, kurie leis džiaugtis ne tik baltais, bet ir sveikais dantimis. Išsamią informaciją apie dantų balinimo paslaugas ir tokių paslaugų įkainius rasite čia: vilnius.32balti.lt/lt/paslaugos/dantu-balinimas​​​​​​​

- Reklama -

Naujausi straipsniai