2024, liepos 15, Pirmadienis

Dalis kapaviečių pripažintos neprižiūrimomis

reklama rubai

Panevėžio miesto savivaldybė vykdo galbūt neprižiūrimų kapaviečių stebėseną. Pagal 2017 m. ir 2021 m. gautus miesto kapinių prižiūrėtojo AB „Panevėžio specialus autotransportas“ sudarytus sąrašus buvo tikrinamos Kristaus Karaliaus katedros, Šilaičių ir Pašilių civilinių kapinių galbūt neprižiūrimos kapavietės. 

Informuojame, kad Neprižiūrimų kapaviečių pripažinimo neprižiūrimomis kapavietėmis ir kapaviečių (kapų) identifikavimo komisija priėmė sprendimą dėlnuo 2017 m. stebimų galbūt neprižiūrimų kapaviečių sąraše esančių kapaviečių. Nuspręsta keletą kapaviečių, kurios per visą jų stebėjimo laikotarpį nebuvo tvarkomos, yra be paminklinio akmens, lentelės, kryžiaus ar antkapio su užrašu kas palaidota bei paskutinius tris metus, vykdant stebėseną, jose nebuvo pastebimi jokie lankymo požymiai – pripažinti neprižiūrimomis kapavietėmis. Tokių kapaviečių sąrašas šių metų spalio 16 d. bus skelbiamas Savivaldybės interneto svetainėje www.panevezys.lt – Gyventojams – Kapinių sąrašas, tvarkymas, kolumbariumas.

Pripažintų neprižiūrimomis kapaviečių priežiūrą perims Savivaldybės administracija arba perduos jų priežiūrą asmenims, pageidaujantiems jas prižiūrėti.

Taip pat Komisija nusprendė likusiose galbūt neprižiūrimose kapavietėse palikti informacines lenteles ir tęsti jų stebėseną. Ne anksčiau kaip po 2 metų ir ne vėliau, kaip praėjus 3 metams nuo lentelės palikimo dienos, apžiūrėjus kapavietę ne rečiau kaip 3 kartus per metus ir ne dažniau kaip kas 3 mėnesius, bus sprendžiama dėl jos pripažinimo neprižiūrima kapaviete.

Visą informaciją apie Panevėžio miesto kapines (laidojimo, priežiūros, lankymo ir kitą tvarką) galite rasti Panevėžio miesto kapinių tvarkymo taisyklėse, paspaudę ČIA.

- Reklama -

Naujausi straipsniai