2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Butų nuoma Panevėžyje – taupantiems nuosavam būstui ir ne tik

Pandemijos metu šoktelėjusios nekilnojamo turto kainų kreivės, atrodo, dar neketina leistis žemyn. Neigiamos tendencijos neaplenkė ir būsto nuomos kainų: vien pernai, Vilniuje jos padidėjo apie 30 procentų, o dėl vyraujančios infliacijos nuomotojai gali būti linkę dar labiau jas didinti.

Dėl šių priežasčių, ieškančių prieinamesnių kainų akys, vis dažniau krypsta į mažesnius miestus. Štai, butų nuoma Panevėžyje šiuo metu yra apie 40 procentų pigesnė nei sostinėje, be to, paskutiniu metu nekilnojamojo turto rinka šiame mieste ji yra gana stabili, o tokios tendencijos suteikia užtikrintumo, kurio taip trūksta ekonomiškai nestabiliais laikais.

Miestas patrauklus ne tik panevėžiečiams

Manantiems, kad butų nuoma Panevėžyje aktuali tik vietiniams gyventojams, gali tekti nustebti. Panevėžys yra apskrities centras ir penktasis pagal dydį Lietuvos miestas, todėl gali pasiūlyti daugelį didmiesčiui būdingų privalumų, traukiančių viso regiono gyventojus.

Būdamas visos Aukštaitijos pramonės centru, Panevėžys sutelkęs nemažai stambių darbdavių – nuo tekstilės, maisto pramonės ir gamybos iki stiklo, statybos, transporto. Šalia miesto įkurta Laisvoji ekonominė zona (LEZ), bei Mokslo ir technologijų parkas pritraukia vis daugiau investicijų ir jaunų talentų iš visos Lietuvos.

Miestas pasižymi giliomis kultūros ir teatro tradicijomis: čia dar 1925 metais įkurtas Miltinio dramos teatras, vienintelis Lietuvoje Lėlių vežimo teatras bei Muzikinis teatras, todėl skirtingai nei kituose regiono miestuose, čia kultūrinio troškulio tikrai nepajusite.

Panevėžys gali pasiūlyti gerą infrastruktūrą, prekybos ir pramogų centrus, renginių areną, todėl jame rasite daugumą didmiesčio privalumų, tik gerokai patrauklesne kaina.

Kur populiariausia butų nuoma Panevėžyje?

Dažniausiai ieškomi butai nuomai Naujamiestyje, Tulpėse, Kniaudiškiuose, Klaipėdoje, Aukštaičiuose ir kituose rajonuose nenutolusiuose nuo miesto centro. Visgi, lokacijos aktualumas priklauso nuo nuomos paskirties ir asmeninių prioritetų, kurie kiekvienu atveju yra skirtingi.

Galbūt atvykote į Panevėžį dėl naujo darbo ir jums svarbus atstumas iki darbovietės? O gal šiuo metu jums svarbiau švietimo įstaigos, parkai bei žaidimų aikštelės pasivaikščiojimui su vaikais? Gal intensyviai taupote nuosavam būstui, todėl užsidėjote griežtas lubas savo biudžetui?

Panevėžys savo mastais atsilieka nuo Vilniaus ar Kauno, vadinasi miesto paralyžiuoja milžiniški kamščiai, o susisiekimas su centru yra gana greitas ir patogus, iš bet kurios miesto dalies. Taigi, galite laisvai rinktis lokaciją pagal savo poreikius ir kituose rajonuose: Molainiuose, Žemaičiuose, Pilėnuose, Rožėse, Navadolyje, Mikolajeve, o teikiantys pirmenybę žaliosioms zonoms dažnai domisi butais Skaistakalnyje, gyventojų pamėgtame dėl žaliuojančio parko.

Pradedame paiešką – į ką reikia atsižvelgti?

Jau atlikote visus namų darbus – pasidomėjote rajono infarstruktūra, susisiekimu, nusikalstamumo statistika ir netgi suradote skelbimą atitinkantį jūsų lūkesčius? Tai reiškia, kad jau nudirbote didelę darbo dalį, tačiau nepamirškite tinkamai pasiruošti pokalbiui su nuomotoju.

Jei tik įmanoma, bendraukite su savininku tiesiogiai, be tarpininkų. Taip gausite galimybę ne tik gauti informaciją iš pirmų lūpų, bet ir artimiau susipažinti su potencialiu nuomotoju. Pripažinkime, nors pats butas ir jo kaina yra svarbiausi kriterijai, tačiau niekas nenori gyventi nuogąstaudamas, kad šeimininkas gali bet kuriuo metu netikėtai pasirodyti arba nuolat priekaištauti dėl menkiausių smulkmenų, todėl sužinoti jo požiūrį ir iškomunikuoti savo poreikius dėl jūsų bendradarbiavimo yra ypač svarbu. Be abejonės, tam reikalinga ir nuomos sutartis, kurią prieš pasirašant tiesiog būtina atidžiai išnagrinėti, o reikalui esant, įtraukti ir savo redakcijas arba naujus punktus. Aiškiai apibrėžkite užstato grąžinimo sąlygas, atsakomybes už netikėtus gedimus ir remontą, natūralaus nusidėvėjimo sąvoką, iškeldinimo/išsikraustymo taisykles bei kitus klausimus, kurių tinkamai neišsprendus rizikuojate susilaukti nemažai problemų ateityje. Jei šioje srityje esate naujokai, galite remtis sutarčių šablonais internete, iš kurių pasisemsite naudingų idėjų sėkmingai buto nuomai Panevėžyje.

- Reklama -

Naujausi straipsniai