2024, liepos 17, Trečiadienis

Aviacijos šventė Kaune skaičiuoja antrą šimtmetį: nauja šou programa ir ilgaamžės tradicijos

reklama rubai

Dariaus ir S. Girėno aerodromas, liepos 23 diena – Kauno aviacijos šventė Aleksote. Kitą šeštadienį dešimtys orlaivių pilotų, akrobatinių skrydžių asai ir būrys muzikantų vėl dovanos įspūdingą šou padangėje ir ant žemės. Pasak aviatorių, šis nemokamas renginys – proga pasimėgauti į antrą šimtmetį įžengusia tradicija bei aplankyti atsinaujinusias erdves.

Tarptautinio rango meistrų šou

Vieną įspūdingiausių šventės pasirodymų sukurs 2008 metais susibūrusi „Baltic Bees Jet Team“. Svečiai iš Latvijos dangų raižys sudėtingais vertikaliais manevrais tiek dviejų orlaivių rikiuotėje, tiek ir individualiais skrydžiais.

Pirmą kartą Kauno aviacijos festivalyje dalyvaus akrobatinio skraidymo „Iron Wolf Aerobatics“ komandos narys Antanas Marčiukaitis. Žinomas oro virtuozas į dangų kils akrobatiniu lėktuvu, kuriuo prieš porą savaičių pilotas Igoris Labanovas iškovojo Ispanijos akrobatinio skraidymo čempiono vardą standartinėje kategorijoje ir tapo pirmuoju šį titulą pasiekusiu lietuviu.

„Kaunas – išskirtinis savo turimu aerodromu pačiame mieste. Ši ypatinga erdvė ir kasmet čia rengiamos šventės sukviečia tikrus aviacijos asus. Neabejoju, kad šįkart į Kauną suskridę pilotai parodys, ką moka geriausiai. Belieka visiems šventės dalyviams palinkėti gero oro ir nepamirštamų įspūdžių“, – sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Šventės dalyvių gretas pastiprins ir Lietuvos akrobatinio skraidymo rinktinės treneris bei tarptautinės klasės sporto meistras Eltonas Meleckis. Jo parodomojoje programoje – laisvo stiliaus ir klasikinės akrobatinio skraidymo figūros su specialiomis dūmų kompozicijomis.

Renginio pradžią motorų gausmu ir didžiuliu paradu paskelbs milžiniška „Bike show“ motociklininkų kolona. Kaip ir kasmet, pajudėję iš Rotušės aikštės, baikeriai apjuos miestą ir atriedės į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą. Čia juos pasitiks ir atlydės viršun pakilusi motorizuotų parasparnių eskadrilė.

Viražus danguje papildys muzika

Aviacijos šventė – ne vien danguje, bet ir ant žemės. Scenoje žiūrovų lauks koncertinė programa. Į skrydį su muzika kvies populiarumo aukštumose „skraidantis“ Justinas Jarutis. Žinomų roko kūrinių interpretacijas pristatys ir gaivališkam šėlsmui įkvėps šiųmetė Eurovizijos atrankos finalininkė Augustė Vedrickaitė su projektu „Rock Me Good“.

Publikos sentimentus žadins „Hiperbolės“ legenda Igoris Berinas ir grupė „Huge soul“. Atlikėjai kvies pasinerti į nostalgiškus prisiminimus ir gražiausias lietuvių estrados balades dainuoti drauge.

Kauniečiai kviečiami į Aleksoto aerodromą liepos 23-iąją atvykti drauge su šeimomis – nuo pačių mažiausiųjų iki vyriausių. Renginio svečių lauks tradicinė mugė, virtualios realybės pramogos, batutų parkas ir vaikų techninės kūrybos akademijos „Kids Go Tech“ užsiėmimai.

Lietuvos akrobatinių skrydžių grupė ANBO sukurs filmo vertą istorijos pamoką pristatydami „Bellanca CH-300“ lėktuvą. Žiūrovai jį galės apžiūrėti iš arčiau. Šis modelis, geriau žinomas kaip „Lituanica“, pasaulinio dėmesio sulaukė Lietuvos didvyriams Steponui Dariui ir Stasiui Girėnui be sustojimo perskridus Atlantą ir tragiškai žuvus tuometinėje Vokietijoje, Soldino miške.

Taip pat renginyje, pilotuodamas savąjį „Extra 300“ lėktuvą, parodomąją programą demonstruos pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas Žilvinas Lidžius.

Dėl nenuspėjamų oro sąlygų, nemokamo renginio pasirodymo laikai bus tikslinami likus kelioms dienoms iki šventės pradžios internete: bit.ly/AviacijosSvente.

Tradicijas papildė naujovės

Pirmoji aviacijos šventė Kaune surengta 1921-aisiais. Lietuvos aviacijos muziejaus Aviacijos istorijos ir leidybos skyriaus vedėjas Eugenijus Raubickas pastebi, kad tąkart renginio tikslas stipriai skyrėsi nuo šiandieninio.

„Anuomet norėta visuomenei pademonstruoti karinę techniką, o dabar visas renginys skirtas žmonėms – atvykstantiems pasigrožėti įspūdingu veiksmu virš galvų ir tiems, kurie demonstruoja savo meistriškumą danguje, kaskart dovanodami ypatingas šventės emocijas“, – kalbėjo E. Raubickas.

Pasak muziejininko, per šimtmetį keitėsi ne tik šventės koncepcija, bet ir pats aerodromas. Jo plotas išaugo bent pusantro karto. Prieš kelerius metus Kaunas iš pagrindų atnaujino pakilimo-tūpimo tako dangą, o abipuse jo įrengtas naktinis apšvietimas, kurį gali valdyti patys pilotai.

„Moksleiviai vis dažniau užsuka į Aviacijos muziejaus edukacines veiklas, tarp kauniečių tapo populiaru artimiesiems dovanoti apžvalginius ir net akrobatinius skrydžius. Čia pat veikia vaikų skraidymo mokykla, rengiamos vasaros stovyklos“, – vardijo E. Raubickas.

Tikru tarpukario aviacijos lopšiu tituluojamas aerodromas Aleksote jau seniai tapęs Kauno išskirtinumu dėl savo lokacijos visai netoli miesto centro.

Preliminari šventės programa:

12–13 val. BIKE SHOW KAUNAS

Motociklininkų susibūrimas ir šventinės kolonos startas į S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą.

Vieta: Rotušės aikštė

13–20 val. AVIACIJOS ŠVENTĖ

 • Ultralengvųjų orlaivių pilotų grupės pasirodymas
 • Parašiutininkų šou ir Lietuvos vėliavos išskleidimas
 • Motociklininkų, skraidūnų ir parasparnių paradas pakilimo taku
 • Piloto Žilvino Lidžiaus ir lėktuvo EXTRA 300 akrobatinė parodomoji programa
 • Akrobatinės grupės ANBO pasirodymas
 • BELLANCA CH-300 lėktuvo skrydis
 • Piloto Eltono Meleckio ir lėktuvo SU-26 M pasirodymas
 • Piloto Antano Marčiukaičio ir IRON WOLF AEROBATICS parodomasis akrobatinis skrydis lėktuvu XA42
 • Latvių BALTIC BEES JET TEAM pasirodymas su dviem L-39C lėktuvais
 • Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų sraigtasparnio AS365N3 + DAUPHIN ekspozicija
 • Akrobatinio sklandytuvo MDM1 FOX ir malūnsparnio pasirodymas
 • Aviamodelių skrydžiai

Vieta: S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas

KONCERTAS

 • Augustė Vedrickaitė ir „Rock me Good“
 • Hiperbolės projektas „Huge Soul“ ir Igoris Berinas
 • Justinas Jarutis

Vieta: S. Dariaus ir S. Girėno aerodromas

Esant geroms oro sąlygoms į dangų kils oro balionai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai