Automobilio akumuliatoriai ir oro tarša – kaip jie daro įtaką gamtai?

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Šiuolaikiniams automobiliams reikia vis daugiau elektros energijos. Vairuotojui ir keleiviams tai paprastai reiškia daug patogesnį ir saugesnį vairavimą, tačiau akumuliatoriui tai dažnai būna nemažas krūvis. Todėl net ir po trumpo naudojimo laikotarpio akumuliatoriai praranda savo vardines savybes ir nebegali būti naudojami transporto priemonėse. Prie to pridėjus nuolatinį automobilių skaičiaus Lietuvos keliuose didėjimą, gaunasi, kad turime didžiulę problemą – šimtus netinkamų naudoti akumuliatorių.

Akumuliatoriai automobiliams – jų sudėtis

Bendrais bruožais tipinio šiuolaikinio automobilio akumuliatoriaus struktūra yra tokia:

  • celės – plokštelės, kurios sukuria maždaug 2,13 V įtampą. Jos gali būti teigiamos arba neigiamos;
  • separatoriai – apsaugo teigiamus ir neigiamus elementus nuo tarpusavio kontakto;
  • tinkleliai – supa elementus ir praleidžia srovę.

Kaip akumuliatorius maitina automobilio elektronines sistemas?

Tai įmanoma dėl akumuliatoriuje vykstančių cheminių reakcijų. Į specialius gnybtus (kūgio formos) įmontuoti elementai yra išdėstyti priešingose korpuso pusėse, o tarp jų yra elektros jungtys. Būtent šie elementai laidais, vadinamais gnybtais, sujungia patį akumuliatorių su transporto priemonės elektronika.

Būtent akumuliatoriai yra atsakingi už įtampos, leidžiančios įjungti įvairias transporto priemonės sistemas, gamybą. Tačiau verta žinoti, kad didelė dalis akumuliatoriuose esančių cheminių junginių yra labai kenksmingi aplinkai. Jų kiekis priklauso nuo akumuliatoriaus tipo (naujesniuose akumuliatoriuose jų yra mažiau), tačiau apskritai reikėtų manyti, kad automobilių akumuliatoriai nėra inertiški aplinkai.

Atiduodami seną akumuliatorių į surinkimo punktą įsitikinkite, kad jis bus perdirbtas

Keičiate akumuliatorių nauju? Neišmeskite savo seno akumuliatoriaus. Tai ne tik neteisėta, bet ir rizikuojate užteršti aplinką. Akumuliatoriuje esantys cheminiai junginiai ir sunkieji metalai kelia didelę grėsmę vietos ekosistemai. Jų patekimas į dirvožemį ar vandenį reiškia negrįžtamą užteršimą. Apskaičiuota, kad akumuliatoriuose esantys sunkieji metalai suyra per kelis šimtus metų.

Akumuliatorių surinkimo centruose baterijos ne tik bus tinkamai saugomos, bet ir išgaunamos perdirbimui tinkamos medžiagos. Tai dviguba nauda – ne tik saugoma aplinka, bet ir išgaunamos medžiagos, kurias galima panaudoti pakartotinai.


Automobilio akumuliatoriai ir oro tarša – kaip jie daro įtaką gamtai?

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.