2024, kovo 28, Ketvirtadienis

Atsakymas finansų ministrei G.Skaistei: PVM lengvata aktuali daugiau nei 40 procentų viešojo maitinimo sektoriaus įmonių

Finansų ministrė vakar pareiškė, kad PVM lengvata, kurios siekia Lietuvos restoranų ir viešbučių asociacija (LVRA) nėra aktuali daugumai sektoriaus įmonių, nes tik greitojo maisto restoranai ir picerijų tinklai yra PVM mokėtojai. Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenys rodo, kad šis teiginys yra neteisingas. Nors sektoriuje dominuoja smulkios ir labai smulkios įmonės, daugiau nei trečdalis yra PVM mokėtojai.  

Valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, 2019 metais Lietuvoje viešojo maitinimo veikla užsiėmė 6124 įmonės ir 2390  ( 39 proc.) iš jų buvo PVM mokėtojos. Šiai dienai sektoriuje veikia 6242 įmonės, o 2761( 44 proc.) iš jų yra PVM mokėtojos.

„Kaip matome,  PVM mokėtojų skaičius augo. Mūsų manymu, šią tendenciją paskatino PVM lengvatos inspiruotas įmonių noras išeiti iš šešėlio ir veikti skaidriai. Beveik neabejoju, kad lengvatos netekimas skaidrėjimo vektorių pasuktų atgal“, – pažymėjo LVRA prezidentė Evalda Šiškauskienė.

Pasak jos, Vyriausybė ne pirmą kartą paskuba skelbti išvadas nepatikrinus duomenų.

„Taip jau buvo,  kai buvo kalbama apie PVM surinkimo praradimus, nors VMI statistika aiškiai rodo, kad šiemet per pirmąjį pusmetį PVM viešojo maitinimo įstaigoms priskaičiuota gerokai daugiau nei 2019 metais, kai PVM lengvata negaliojo. Šįkart nutiko panašiai – ministrė pripažino, kad Finansų ministerija dar tik rengia išvadą, kurios paprašė Seimas, tačiau išvadą, kad lengvata neaktuali daugumai įmonių, ji jau pareiškė. Gal aš nesuprantu, kas yra dauguma įmonių, tačiau man atrodo, kad jei beveik 3000 sektoriaus įmonių yra PVM mokėtojos, tai ministrės teiginys apie naudą, kurią gaus išimtinai greitojo maisto restoranai ir picerijų tinklai yra neteisingas“, – pridūrė E.Šiškauskienė.

- Reklama -

Naujausi straipsniai