Norėti gražiai atrodyti nėra draudžiama. Tam, kad pasiektų norimą išvaizdą, žmonės kasdien sportuoja, sveikai maitinasi, laikosi dietų ir atsiduoda į kvalifikuotas plastikos chirurgų rankas. Ar žinote, kad riebalų nusiurbimo operacijos bei botulino toksino injekcijos yra vienos populiariausių procedūrų, kurias, siekdami tobulos išvaizdos visame pasaulyje renkasi tiek moterys, tiek vyrai?

Botulino toksinas. Kas tai ir kaip jis veikia?

Botulino toksinas yra Clostridium botulinum bakterijų išskiriamas A tipo neurotoksinas, kurio pagrindinė savybė yra gebėjimas susilpninti natūralius raumenų susitraukimus, ko pasekoje raumuo atsipalaiduoja, o tokie odos nelygumai, kaip, pavyzdžiui, raukšlės, išsilygina. Botulino toksino injekcijos yra naudojamos tada, kai siekiama sumažinti mimikos, apyakių, „pykčio“, kaktos srities ir kitų raukšlių formavimąsi, taip pat tada, kai norima sumažinti pažastų, delnų ir padų prakaitavimą bei kitais klinikiniais tikslais.

Ar botulino toksino injekcijos yra tinkamos visiems?

Botulino toksinas yra saugi priemonė, tačiau estetiniais tikslais jis yra naudojamas tik asmenims nuo 18 m. amžiaus. Botokso injekcijos taip pat nėra atliekamos besilaukiančios ir krūtimi maitinančioms moterims, asmenims, kurie 2 savaičių laikotarpyje planuoja skiepytis bei karščiuojantiems ar kitaip blogai besijaučiantiems asmenims. Pažymėtina, kad ši procedūra yra praktiškai neskausminga, tačiau žmonėms, kurie itin neatsparūs skausmui, procedūrą atliksiantis gydytojas parinks tinkamiausią nuskausminimo būdą.

Ką reikia žinoti apie riebalų nusiurbimą?

Pirmiausia, turėtumėte suvokti, kad riebalų nusiurbimas nėra priemonė lieknėjimui. Operacijos metu iš tokių kūno vietų, kaip juosmuo, šlaunys, nugara, sėdmenys, pilvas, skruostai, pasmakrė ir t. t. bendrai paėmus bus pašalinta apie 4 litrai riebalų, t. y., ne daugiau kaip 5–7 proc. bendros kūno masės. Žinoma, pašalinus apie 4 litrus riebalų svarstyklės rodyklės parodys šiek tiek mažesnius skaičius, bet drastiško skirtumo nepajusite. Riebalų nusiurbimo operacijos tikslas yra koreguoti kūno proporcijas, suteikiant jam išraiškingesnes ir grakštesnes linijas, bet ne svorio metimas.

Riebalų nusiurbimo operacijos yra atliekamos žmonėms, kurių kūno masės indeksas yra žemesnis kaip 31. Prieš operaciją chirurgas išsamiai įvertina sveikatos ir fizinę būklę, galimas rizikas ir galimą sveikimo procesą. Nenustebkite, jeigu gydytojas, pas kurį nuspręsite apsilankyti, rekomenduos iki operacijos numesti šiek tiek svorio. Tai visiškai normali praktika, nes numetus svorio riebalinės ląstelės susitraukia ir tampa lengviau pašalinamos riebalų nusiurbimo metu. Daugiau informacijos apie riebalų nusiurbimą galite rasti paspaudę šią nuorodą: https://grozioakademija.lt/paslauga/riebalu-nusiurbimas/.

Kokia yra riebalų nusiurbimo operacijos ir gijimo po jos trukmė?

Priklausomai nuo siurbimo zonų ir jų skaičius pati riebalų nusiurbimo operacija gali trukti nuo 1 iki 5 valandų. Gijimo laikas kiekvienu individualiu atveju taip pat yra skirtingas. Jis priklauso nuo to, kokia riebalų nusiurbimo procedūra buvo atlikta.

Print Friendly, PDF & Email