2024, kovo 29, Penktadienis

Ar šiferinis stogas geras pasirinkimas Lietuvoje?

Lietuvoje labai populiarūs šiferiniai stogai (gofruoti lakštai). Kai kuriems gali atrodyti, kad toks pasirinkimas pasenęs ir labiau primena praeitį, nei būtų modernaus namo stogas. Stogo kaina priklauso nuo daugelio veiksnių. Norintiems kuo tikslesnių skaičių, patartina kreiptis į stogų dengimo įmonę, kuri tiksliai apskaičiuos stogo dangą ir susijusias medžiagas, reikalingas stogui įrengti bei stogo dengimo darbų kainą.Tiesa, šiferis stogams dengti naudojamas nuo seno, tačiau šiuolaikinės gofruotojo kartono plokštės skiriasi – jos nekenkia aplinkai ir žmogui, deja, to negalima pasakyti apie sovietiniais laikais naudotas asbestines plokštes. Nors tokio tipo stogas turi keletą trūkumų, pavyzdžiui, prastas spalvų pasirinkimas, šį kartą parodysime šiferio privalumus, o viskas jūsų stogui e-parduotuvėje Vidara.lt, ten rasite ir šiferinio stogo pasirinkimą.

Kodėl šiferinis stogas nusipelno jūsų dėmesio renkantis stogo dangas?

  • Po šiferiu nesusidarys kondensatas (lašeliai), todėl stogo dangai nereikia naudoti ypač brangios membranos. Taip pat gofruotas šiferis „kvėpuoja“, praleidžia vandens garus ir orą. Tokiu būdu pašalinama drėgmė ir ilgiau tarnauja vėdinama stogo konstrukcija.
  • Mažas triukšmas lietingomis dienomis. Jei prieš dengdami stogą nesiimsite garso izoliacijos priemonių, negalėsite ramiai miegoti po plieniniu stogu lyjant ar sningant. Norintiems ramiai miegoti po šiferio stogu, to neprireiks.
  • Šiferis – tvirta, nerūdijanti, rūgštims ir šarmams atspari stogo danga, kurią lengva prižiūrėti. Todėl galite ją naudoti be rūpesčių prie jūros įsikūrusiose vietose, kur kitos stogo dangos būtų pažeistos rūdžių, arba, pavyzdžiui, netoli gamyklų. Be to, tai yra viena iš priežasčių, kodėl beasbestinis šiferis tinka pramoninėms ar negyvenamoms vietoms.
  • Šiferį lengva transportuoti ir montuoti. Šiferio stogo keitimas ar naujo stogo dengimas šiais banguotais lakštais nėra sunkus ir nereikalauja specifinių žinių, specialių įrankių ar patirties. Jei keičiate seną šiferinį stogą, lentjuosčių keisti nereikia. Be to, dengiantiems naują stogą reikės beveik perpus mažiau skersinių, kad būtų galima rinktis kitą stogo tipą.
  • Šiferis – nedegi stogo danga. Pavyzdžiui, jei kilus gaisrui čerpinis stogas iš karto įgriūva, šiam stogui toks pavojus negresia. Negana to, taip galite apsaugoti savo namus nuo gaisro.
  • Lengvas svoris. Šiferio svoris nėra sunkus – apie 14 kilogramų vienam kvadratiniam metrui. Palyginti su, pavyzdžiui, betoniniu ar čerpiniu stogu, tai nereikšmingas dalykas. Tai tikrai sumažins galvos skausmą dėl stogo konstrukcijos patvarumo.
  • Galimi nedideli stogo šlaitai. Gera žinia ta, kad 7 laipsnių nuolydžio stogą galite uždengti gofruotu lakštu. Tiesa, tokiu atveju stogo dangą teks klijuoti. Priešingu atveju stogo nuolydis turi būti ne mažesnis kaip 15 laipsnių.
  • Ilgaamžiškumas. Gamintojas šiferiui suteikia iki 30 metų garantiją. Tačiau galite būti tikri, kad gerai prižiūrima tokio tipo danga jums tarnaus mažiausiai 50 metų.

Šiferio stogasKaip dengti stogą šiferiu?

Pirmas žingsnis, kurio reikia imtis planuojant perstatyti stogą, yra pašalinti seną dangą. Jei stogo membrana pažeista, ją reikia pakeisti nauja. Plėvelė skirta tam, kad per šiferį nepatektų drėgmė, vėjas ir kiti krituliai. Galimos dviejų tipų membranos: difuzinės ir vandeniui atsparios.

Stenkitės kuo tiksliau apskaičiuoti, kiek stogo plokščių jums reikia. Visada pirkite daugiau, o ne mažiau, nes pritrūkus galite nerasti reikalingų lakštų, o kadangi šiferis populiarus kaip anksčiau, jo nebeliks.  Šiferio dengimo procesas nesudėtingas, o darbui atlikti dažniausiai nereikia jokios papildomos įrangos. Svarbiausia, kad visi skalūnai būtų tvarkingai išdėstyti kartu. Šiferis dengiamas pradedant nuo apačios ir judant link viršaus. Naudokite specialias tvirtinimo detales, kurios padeda lakštams saugiau išsilaikyti.

- Reklama -

Naujausi straipsniai