2024, birželio 12, Trečiadienis

Aiškėja populiariausios LRT „Metų apdovanojimų“ nominacijos

Įsibėgėja nominantų LRT „Metų apdovanojimams“ siūlymas. Nors galimybę pateikti idėjos, asmenybės ar projekto kandidatūrą interneto vartotojai turės iki pat lapkričio 27 d., apdovanojimų organizatoriai jau skaičiuoja didžiausio dėmesio sulaukusias nominacijas.

Nuo projekto pradžios internautai daugiausia dėmesio skyrė „Metų asmenybės“ nominacijai, į kurią pretenduoja daugybė skirtingų sričių atstovų. Tai – ir Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis, nominuotas už lyderystę Alytaus nelaimės akistatoje, ir pasaulinio pripažinimo sulaukusi ir pernai „Metų pasiekimo“ nominacijoje triumfavusi operos solistė Asmik Grigorian, ir rašytoja Kristina Gudonytė, nominuota už serialą ir knygą „Blogos mergaitės dienoraštis“ bei stiprios vertybių sistemos formavimą kūriniuose, bei daugybė kitų.

„Metų apdovanojimų“ projekto vadovė Justina Sokolovskė pasakoja, kad tarp nominantų gausu ir mažiau žinomų šalies žmonių, savo darbais ir poelgiais auginančių Lietuvą. Pavyzdžiui,  Lietuvos karo policininkas Nerijus Bubelevičius nominuotas už parodytą drąsą, kai, gelbėdamas kito gyvybę, rizikavo savąja. J. Sokolovskė sako, kad tokių unikalių istorijų itin laukiama, kviečia siūlyti ne tik žiniasklaidoje plačiai nuskambėjusius įvykius, darbus ar žmones.

Internautai aktyviai nominuoja ir pretendentus laimėti „Metų pokyčio“ titulą. Jau pasiūlytos iniciatyvos „Niekieno vaikai“, „Žinau, ką renku“, nominuota archeologų ir istorikų komanda, tirianti Našlaičių kapines ir nagrinėjanti partizaninio judėjimo laikotarpį šalyje. Iš viso Lietuvos žmonės yra kviečiami siūlyti nominantus 8 skirtingose nominacijose: „Metų nuomonė“, „Metų dialogas“, „Metų lygybė“, „Metų vizija“, „Metų pokytis“, „Metų aidas“, „Metų asmenybė“ ir „Metų pokštas“.

Nominantų siūlymų portale www.lrt.lt/apdovanojimai  laukiama iki lapkričio 27 d. Apdovanojimų laureatai paaiškės Naujųjų metų išvakarėse – iškilmingoje apdovanojimų ceremonijoje per LRT TELEVIZIJĄ.

- Reklama -

Naujausi straipsniai