Panevėžio sporto centro auklėtiniai namuose žėrė medalius: triumfas vaikų lengvosios atletikos čempionate

Panevėžio lengvosios atletikos maniežas ūžė nuo jaunatviško azarto – čia vyko Panevėžio vaikų lengvosios atletikos čempionatas. Gimtojo miesto sienos padėjo: Panevėžio sporto centro (PSC) ugdytiniai demonstravo ne tik puikią sportinę formą, bet ir ryžtą siekti asmeninių rekordų, o jų pastangos buvo vainikuotos gausiu medalių derliumi.

Varžybos subūrė perspektyviausius miesto jaunuosius lengvaatlečius, kurie varžėsi dviejose amžiaus grupėse, demonstruodami meistriškumą bėgimo takeliuose ir techninių rungčių sektoriuose.

Vyresniųjų grupėje – dvigubos pergalės ir rekordai

2013–2014 m. gimimo grupėje užvirė atkakli kova sprinto rungtyse. 60 m bėgime greičiausi buvo Amelija Arelytė ir Dovainis Janušauskas. D. Janušauskas savo pranašumą įrodė ir 200 m distancijoje, kurioje taip pat iškovojo auksą. Mergaičių grupėje 200 m bėgimo čempione tapo Gabrielė Lauruškaitė (ji 60 m rungtyje liko antra).

Ištvermės pareikalavusiame 600 m bėgime nepralenkiama buvo Evija Smilgytė, už savęs palikusi Danielę Ditkutę ir Evą Tamošauskaitę.

Techninėse rungtyse taip pat netrūko emocijų. Lėja Ilgevičiūtė tapo tikra varžybų žvaigžde, iškovojusi du aukso medalius: ji triumfavo 60 m barjeriniame bėgime ir buvo nepralenkiama šuolio į tolį sektoriuje. Berniukų šuolio į tolį rungtyje geriausiai pasirodė Herkus Švedarauskas. Šuolio į aukštį rungtyje niekas neprilygo Amelijai Binkytei, o rutulio stūmimo sektoriuje dominavo Viltė Nevidomskaitė.

Mažųjų startai: auga perspektyvi karta

Ne ką mažiau ambicijų demonstravo ir patys mažiausieji – 2015 m. gimimo ir jaunesni sportininkai. Čia sprinto karaliene tapo Joana Palivonaitė, laimėjusi tiek 60 m, tiek 200 m bėgimus. Berniukų grupėje 60 m bėgime greičiausias buvo Jokūbas Blaškys, o 200 m distancijoje triumfavo Dominykas Pranauskas.

Šuolio į tolį sektoriuje geriausius rezultatus fiksavo Luka Sketerytė bei Rokas Švedarauskas. Jėgos reikalaujančioje rutulio stūmimo rungtyje ant aukščiausios pakylos lipo Agota Mackevičiūtė ir Domantas Bugys.

Trenerių indėlis

Už šių pergalių slypi ne tik vaikų talentas, bet ir nuoseklus trenerių darbas. Jaunuosius čempionus ir prizininkus varžyboms ruošė gausi Panevėžio sporto centro trenerių komanda: Viktorija Barvičiūtė, Aldona Dobregienė, Pavelas Fedorenka, Remigijus Jakubauskas, Kristina Sabalytė, Rimvydas Smilgys, Vidmantas Ščevinskas, Brigita Šaučiūnaitė bei Gytis Krivickas.