Respublikinė Panevėžio ligoninėje įrengtas naujas GE Healthcare gamintojo 3T magnetinio rezonanso tomografijos aparatas Signa Pionner. Jo pagalba pirmiesiems pacientams jau atliekami tyrimai.

„Turime pasidžiaugti, kad šio naujos kartos aparato atliekamų  tyrimų galimybės yra labai didelės – galima daryti viso kūno ar atskirų jo dalių nuotraukas ir greitai gauti visus atsakymus į norimus klausimus. Panevėžyje šiuo metu yra du tokie aparatai, kurie, manome, išspręs pacientų, kuriems reikia atlikti šiuos tyrimus, eilių klausimą ne tik Panevėžio, bet ir visos Šiaurės Lietuvos regiono gyventojams  ir jiems nebereiks vykti šiems tyrimams į kitas šalies gydymo įstaigas. Jau kuris laikas Panevėžio ligoninė garsėja savo radiologija, ypač intervencine radiologija, tad šio aparato įsigijimas dar labiau praplečia mūsų ligoninės galimybes – mūsų gydytojai galės greičiau, geriau ir tiksliau ištirti pacientą ir pritaikyti jam geriausią gydymą“, – pasakojo Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas.

Ligoninės Radiologijos – diagnostikos skyriaus l.e.p. vedėja gydytoja radiologė Ligita Lidžiūtė taip apibūdino šios medicinos įrangos ypatumus ir atliekamų tyrimų spektrą: „Atliekant tyrimus MRT aparatu Signa Pionner dėl išskirtinio jo magnetinio lauko stiprumo, plataus asortimento pritaikomų ričių gaunami ypač detalūs tiriamų sričių vaizdai. Turima pažangi programinė įranga leidžia tirti ne tik anatominius organizmo vaizdus, bet ir funkcinius procesus – skysčių molekulių judrumą (difuzija), kraujotakos pakitimus audiniuose (perfūzija) ar medžiagų apykaitos produktus (spektroskopija). Yra galimybė, nenaudojant kontrastinės medžiagos, atlikti kraujagyslių tyrimus, įvertinti tulžies ir kasos latakus (magnetinio rezonanso cholangiopankreatografija – MRCP). Nauju aparatu bus atliekami detalūs centrinės nervų sistemos (galvos ir nugaros smegenų), kelio ir peties sąnarių, stuburo, pilvo ir dubens organų tyrimai. Ateityje yra numatoma atlikti krūtų, prostatos ir širdies tyrimus bei tyrimus vaikams ir pacientams, turintiems uždarų patalpų baimę (klaustrofobija) su bendrine nejautra. Magnetinis rezonansas yra neskausminga procedūra, kuri nesukelia jokių žinomų su ja susijusių neigiamų šalutinių poveikių. Šis tyrimas trunka apie 30 minučių ir neturi kenksmingo jonizuojančios spinduliuotės (radiacijos) poveikio žmogaus organizmui. Magnetinio rezonanso tyrimas negali būti atliekamas, kai paciento organizme yra širdies stimuliatorius ar dirbtiniai širdies vožtuvai (reikalingas vožtuvų pasas), smegenų kraujagyslių metalinės kabutės ar magnetinės plokštelės po neurochirurginių operacijų, ausų, akių implantai, bet kokie kiti metaliniai implantai, kurių sudėtyje yra geležies, nikelio, kobalto, morfijaus, insulino ir kt. vaistų pompos. Reliatyvi kontraindikacija – nėštumas. MRT tyrimas gali būti atliekamas, jei turite plombų ar kitų dantų implantų“.

„Iki šio laiko mūsų  ligoninė neturėjo tokios įrangos, tad, norint ligoninėje besigydantiems pacientams atlikti MRT tyrimus, ligoninė turėjo sudaryti sutartis su kitomis įstaigomis ir siųsti ten pacientus, kuriems buvo reikalingi šie tyrimai. Dabar turime savo – tai patogiau, greičiau ir, svarbiausia, daug geriau pacientams, kuriems nebereiks lankytis keliose gydymo įstaigose, norint atlikti būtinus tyrimus. Pacientai, norintys gauti šį tyrimą, privalo kreiptis į savo Šeimos gydytoją ir gauti jo siuntimą pas mūsų ligoninėje dirbantį gydytoją specialistą, kuris konsultacijos metu ir spręs, ar reikalingas toks tyrimas. Jei bus nuspręsta, kad šis tyrimas reikalingas, pačios konsultacijos metu gydytojas užregistruos šį pacientą tyrimui, tad žmogui nereiks daugiau rūpintis jokiomis registracijomis, o tik nurodytu laiku atvykti tyrimui. Kitą kartą pacientui apsilankius pas gydytoją specialistą, jis galės ne tik matyti visus tyrimo vaizdus, bet turės ir jų aprašymus. Taigi – patogu, efektyvu ir greita“, – naujo MRT aparato teigiamas puses pacientams ir ligoninei vardino Respublikinės Panevėžio ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinos reikalams dr. Mindaugas Vaitkus.

Print Friendly, PDF & Email