Švari ir gaiviai kvepianti patalynė gali užtikrinti kur kas kokybiškesnį miegą, tačiau po skalbimo rezultatas ne visada yra būtent toks, kokio ir tikimasi. Išskalbti patalynę galėsite kur kas švariau, jei pasinaudosite 5 žemiau pateiktais patarimais: tai tikrai nėra taip sudėtinga kaip gali atrodyti. Taigi, kokių taisyklių vertėtų laikytis?

Patalynę skalbkite bent kartą per savaitę

Jei patalynę skalbsite pakankamai dažnai, natūralu, kad skalbimas užtikrins kur kas geresnius rezultatus. Būtent todėl rekomenduojama tą atlikti kartą per savaitę, o tuomet, jei mėgstate lovoje užkandžiauti, patalynę keiskite kas kelias dienas.

Tinkama skalbimo temperatūra

Vadovaukitės gamintojo pateiktomis rekomendacijomis ir parinkite tinkamą skalbimo temperatūrą. Įprastai šviesių spalvų patalynė gali būti skalbiama ganėtinai aukštoje temperatūroje, tačiau spalvotus audinius vertėtų skalbti ne aukštesnėje nei 40 laipsnių temperatūroje.

Pasirinkite tinkamas skalbimo priemones

Patalynę išskalbsite kur kas švariau, jei tam rinksitės tinkamas plovimo priemones. Klaidinga manyti, kad didesnis skalbiklio kiekis gali padėti švariau išskalbti patalynę. Veikiau priešingai – per didelis ploviklių kiekis gali būti prasčiau išskalaujamas.

Neperkraukite skalbyklės

Jei skalbyklė bus labai prikrauta, patalynė gali būti išskalbiama prasčiau. Be to, bus ne taip gerai išskalaujama, todėl ant jos gali likti skalbimo miltelių žymių. Vertėtų nepamiršti, kad skalbiama patalynė skalbyklės būgne turėtų suktis laisvai, nes tik tuomet bus galima užtikrinti geriausią rezultatą.

Dėmių pašalinimas

Dėmės bus pašalinamos kur kas efektyviau, jei tą darysite nedelsiant. Nuplaukite dėmės vietą šaltu vandeniu, užtepkite ant jos skalbiklio ir išskalbkite skalbimo mašinoje įprastu režimu.

Jei pastebite, kad po skalbimo patalynė nebeatrodo taip estetiškai kaip anksčiau, vertėtų pagalvoti apie naujos patalynės įsigijimą. Patalynės kaina internetinėse prekybos vietose įprastai yra mažesnė, tad tokia pasirinkimo galimybė gali padėti sutaupyti pinigų.

Print Friendly, PDF & Email