2024, liepos 14, Sekmadienis

3 patarimai, kaip sukurti jaukų ir stilingą svetainės interjerą

reklama rubai

Svetainė – pagrindinė namų erdvė, kurioje yra sutinkami svečiai, leidžiamas laisvalaikis su artimaisiais ar vienumoje. Todėl svarbu, jog ši vieta ne tik atrodytų stilingai, bet ir jaustųsi jaukiai, patogiai, šiltai. Nesvarbu, ar ieškote idėjų, kaip atnaujinti savo svetainę, ar norite ją įsirengti naujai, pateikti patarimai padės pasisemti įkvėpimo.

1. Patogūs baldai – jaukumo pagrindas

Ne paslaptis, jog svarbiausias svetainės akcentas yra sėdimi minkšti baldai, tokie kaip sofa ar fotelis. Renkantis juos, pirmenybė privalo būti teikiama patogumui. Pavyzdžiui, ieškokite tokios sofos, kuri būtų pakankamai gili, turėtų jūsų poreikius atitinkančią nugaros atramą, jog galėtumėte jaukiai įsipatoginti. Šių baldų įvairovė yra gausi, tad nesunkiai rasite ir tokią, kuri estetiškai derės prie jūsų svetainės stiliaus.

2. Atsakingai planuokite erdvę

Tai kitas svarbus aspektas, kuriant jaukią ir stilingą svetainę. Atviros zonos suteikia erdvumo, todėl kambarys tampa labiau atpalaiduojantis, o ne ankštas ir keliantis stresą. Taip pat svarbus baldų išdėstymas. Pavyzdžiui, kavos staliukas, apsuptas sofų, yra populiariausias variantas, tačiau nedvejodami eksperimentuokite. Pora patogių fotelių prie lango – puiki erdvė skaitymui, o nedidelis staliukas šalia sofos – patogi vieta arbatos puodeliui. Venkite perkrauti svetainę dideliu kiekiu daiktų – tai gali atrodyti neskoningai, slopinti jaukumą.

3. Rinkitės spalvas, kurios ramina

Spalvomis yra kuriama atmosfera. Žemiškos spalvos (smėlio, švelniai žalia, žydra) yra malonios akiai, kuria ramią nuotaiką. Šiltos (raudona, oranžinė, geltona) suteikia gyvybingumo, energijos, bet jas rekomenduojama naudoti kaip akcentą (pavyzdžiui, dekoracijose). Šalti atspalviai (mėlyna, žalia, violetinė) veikia atpalaiduojančiai, asocijuojasi su tyla. Neutralios spalvos (balta, pilka) dažniau yra derinamos su kitomis spalvomis, jog atrodytų gyvybingiau.

Jaukios ir stilingos svetainės kūrimas yra malonus procesas, leidžiantis išreikšti asmeninį skonį. Yra daugybė būdų, kaip tai įgyvendinti. Tačiau pirmiausia atkreipkite dėmesį į minkštų baldų pasirinkimą, erdvės planavimą bei spalvas. Pasinaudoję pateiktais paprastais, bet naudingais patarimais, galėsite mėgautis jaukumu spinduliuojančia, stilingai atrodančia svetaine.

- Reklama -

Naujausi straipsniai