2024, birželio 13, Ketvirtadienis

Žinutė gyventojams: sulaukę SMS, būtinai pasitikrinkite sveikatą

Balandžio mėnesį Lietuvoje tęsiamas šių metų vasarį pradėtas vykdyti didelės apimties socialinis projektas „Kylame į kovą su vėžiu“. Pirmą kartą mūsų šalyje pasitikrinti, ar neserga gimdos kaklelio, krūties, storosios žarnos ar prostatos vėžiu, SMS žinutėmis gyventojus ragins telekomunikacijų bendrovės, susivienijusios į kovą su vėžiu kartu su valstybės ir nevyriausybinėmis organizacijomis, didžiausiomis žiniasklaidos ir reklamos įmonėmis. Šios akcijos globėjas – sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

Pirmosios žinutės balandžio 3–16 dienomis pasieks Panevėžio, Utenos, Klaipėdos ir Tauragės apskričių gyventojus. Jų tekstas bus toks:

Pasirūpinkite savo sveikata. Pasitikrinkite pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. Kreipkitės į savo šeimos gydytoją. Paraginkite pasitikrinti ir artimuosius. Daugiau www.vlk.lt/prevencija, tel. 8 700 88888.  

„Savo veiklos zonos gyventojus įspėjame, kad į SMS žinutes, kurių jie netrukus sulauks, raginančias aplenkti klastingą ligą ir išsitirti nemokamai pagal prevencijos programas dėl vėžio, reikėtų reaguoti labai rimtai. Jei jau kitiems rūpi Tavo sveikata, tai kaip ji gali nerūpėti pačiam? Skubėti pas šeimos gydytoją turėtų ypač tie, kurie mano esantys sveiki ir iki šiol apie galimybę nemokamai išsitirti sveikatą nebuvo girdėję. Noras užbėgti ligai už akių ir kuo anksčiau ją pradėti gydyti turėtų nugalėti baimę išgirsti ligos diagnozę“, – sako Panevėžio TLK direktorius Jonas Narbutas.

Gyventojams, gavusiems žinutes, nereikėtų nustebti: jei nesate prevencinėse programose nustatyto amžiaus asmuo, paraginkite savo artimuosius ar pažįstamus, pagal amžių turinčius galimybę nemokamai išsitirti dėl vėžio, kreiptis į savo šeimos gydytoją Tie, kurie jau yra tikrinęsi, turėtų nepamiršti, kad tikrintis būtina periodiškai.

SMS žinutes gaus visi Lietuvos gyventojai, besinaudojantys mobiliojo ryšio paslaugomis. Panevėžio ir Utenos apskričių gyventojai, besinaudojantys šiomis paslaugomis kaip abonentai, SMS gaus balandžio 3–16 dienomis, o visiems Lietuvos išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojams žinutės bus siunčiamos gegužės 29 – birželio 11 dienomis.

Tuo pat metu, kai gyventojams bus siunčiamos SMS žinutės, TV3 televizija, naujienų portalas DELFI, savaitraštis „Lietuvos sveikata“, radijo stotis „Extra FM”, lauko reklamos įmonė „JCDecaux Lietuva“ irgi ragins gyventojus nedelsti ir kreiptis į šeimos gydytoją. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) jau yra išleidusi plakatus, skirtus kovai su vėžiu, jie kabės pirminės asmens sveikatos priežiūros ir kitose gydymo įstaigose.

Jaunųjų gydytojų asociacijos trečiųjų metų Abdominalinės chirurgijos rezidentas Justas Žilinskas pastebi, kad norint užkirsti kelią onkologinėms ligoms, reikėtų ne tik tikrintis sveikatą, bet ir laikytis pagrindinių Pasaulinės sveikatos organizacijos rekomenduojamų sveikos gyvensenos principų: fizinio aktyvumo, žalingų įpročių (rūkymo ir alkoholio) vengimo, sveikos mitybos ribojant raudonos mėsos kiekį, vartojant daugiau vaisių, daržovių, skaidulų turinčių maisto produktų ir kt.

Projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir POLA. SMS žinutės bus siunčiamos „Bitė Lietuva“, „Telia“, ir „Tele2“ abonentams ir išankstinio mokėjimo telefono kortelių turėtojams. Projektas startavo šių metų vasario 2-ąją, kai Pasaulinės kovos su vėžiu dienos išvakarėse, buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis. SMS žinutės – viena iš projekto priemonių.

Tikimasi, kad šis projektas bus tęstinis ir žinutės turėtų būti siunčiamos kartą per metus. Visos minėtos telekomunikacijų, žiniasklaidos ir reklamos verslo įmonės projekte dalyvauja savo lėšomis.

- Reklama -

Naujausi straipsniai