2024, birželio 15, Šeštadienis

Ženeva 2020. Pasaulinės premjeros, kurios neįvyko arba persikėlė į internetą

Koronavirusas kirto ir per vieną svarbiausių šių metų automobilių pramonės renginių -Ženevos automobilių saloną. Likus kelioms dienoms iki parodos Šveicarijos vyriausybė uždraudė visus didelius renginius, į kuriuos susirinktų daugiau nei 1000 žmonių. Atšaukus parodą organizatoriams ir automobilių gamintojams gresia maždaug 250 milijonų eurų nuostolis. Teks mokėti už tuščius stendus, užsakytus viešbučius, pervežimus, personalą.

Organizacinis komitetas teigė, kad paroda tiesiog per didelė, kad galima būtų atidėti ar kaip nors pertvarkyti. Dabar baiminamasi, kad Ženevos automobilių paroda kitais metais taip pat gali neįvykti, nes automobilių parodos visur priverstos kovoti tiek su mažėjančiu gamintojų, tiek visuomenės susidomėjimu, tiek su internetu.

Net ir nežiūrint į viruso grėsmę šiais metais parodoje atsisakė dalyvauti tokie gamintojai kaip: „Cadillac“, „Citroen“, „Ford“, „Jaguar“, „Lamborghini“, „Land Rover“, „Mitsubishi“, „Nissan“, „Opel“, „Peugeot“, „Subaru“, „Tata“ ir „Volvo“. O tai viena iš penkių didžiausių parodų pasaulyje ir, ko gero, per ilgus metus išsikovojusi svarbiausios poziciją. Patikimumui padeda ir tai, kad paroda vyko Ženevoje, tai yra neutralioje zonoje, kurios nei vienas gamintojas negali pavadinti namų rinka.

Tiesa, net ir  atšaukus parodą įvyko Europos metų automobilio apdovanojimai. Renginys, kurio metu Europos metų autmobiliu paskelbtas Peugeot 208 buvo transliuojamas internetu. Daugelis automobilių gamintojų taip pat pasinaudojo dėmesiu ir naujienas pristatė internete. Paninfo.lt pasistengė ir bent jau Ženevos automobilių parodos metu turėjusias pasirodyti pasaulines premjeras surinko į vieną vietą ir pristato jums.

- Reklama -

Naujausi straipsniai