Spalio 18 d. Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje bus pristatoma japoniška kultūra – žiniomis ir praktikomis dalinsis J. E. Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki.

Renginys surengtas bibliotekos Atviros jaunimo erdvės jaunuolių, animė klubo „Maneki-neko”, smalsumo ir atkaklumo dėka.

Tetsu Ozaki pasakoja, kad jau kelerius metus kiekvieną rytą, prieš eidamas į darbą, pusvalandį praktikuoja Zazen. Zen įdomybes ir žavesį Lietuvoje ambasadorius skleidžia dalyvaudamas tarptautinėje konferencijoje, organizuodamas kitus renginius, dalindamasis patirtimi.

Spalio 18 d. bibliotekoje vyks trys renginiai su J. E. Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Tetsu Ozaki.

Atrijaus terasoje:

15.30 val.  Japonijos ambasadoriaus Tetsu Ozaki paskaita (anglų k.). Paskaitos klausytojai išbandys Zazen (pagrindinės dzenbudizmo praktikos) meditaciją, sužinos, kuo skiriasi ir panašios Japonija su Lietuva.

16 val. Kimono pristatymas (su vertimu į lietuvių k.)

Menų skaitykloje 16.30 val. kaligrafijos dirbtuvės (su vertimu į lietuvių k.). Dalyviai įgys autentiškų žinių, sužinos apie japonišką kaligrafijos techniką, kaip teisingai sėdėti, laikyti kaligrafijos teptukus, bandys piešti hieroglifus. Į kaligrafijos dirbtuves reikalinga registracija. Registruokitės ČIA https://forms.gle/S8W8aJEzQ6ynzass5

Kviečiame į renginius!

 

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email