2024, balandžio 28, Sekmadienis

X Baltijos jūros šalių jaunimo žaidynėse panevėžiečiai džiugino pergalėmis

X Baltijos jūros šalių jaunimo žaidynėse Breste (Baltarusija) Lietuvos sportininkai pelnė net 19 aukso, 44 sidabro ir 31 bronzos medalį. Lietuvai atstovavo ir sportininkai iš Panevėžio.

Plaukimo varžybose panevėžietis Titas Smailys 50 m laisvuoju stiliumi užėmė pirmą vietą. Komandų įskaitoje Lietuvos plaukikai pelnė antrą vietą. Sportininkus treniruoja panevėžietė Rita Kondrotaitė, anykštėnas Redas Pivoriūnas ir kaunietis Justas Abromavičius.

Stalo teniso varžybose, vadovaujami panevėžiečio trenerio Valdo Martinkaus, dalyvavo keturi Lietuvos sportininkai, visi jie pelnė medalių. Komandų varžybose aukso medalius iškovojo panevėžietė Augustė Melaikaitė ir vilnietė Kornelija Čylaitė, o vaikinai buvo antri. Jaunosios sportininkės laimėjo ir dvejetų varžybas, vaikinų dvejetų varžybose panevėžietis Klaidas Čepaitis ir vilnietis Agnius Kačerauskas tapo žaidynių vicečempionais. Komandų įskaitoje mūsų šalies sportininkai buvo antri.

Vieną aukso medalį iškovojo lengvaatletis panevėžietis Mindaugas Berdešius, greičiausiai įveikęs 300 m distanciją (36,53 sek.). Lietuvos lengvaatlečiai pelnė ir tris antrąsias vietas: plungiškė Gabija Kuprytė (100 m – 12,61 sek.), panevėžietė Eivilė Cemnolonskytė (300 – 41,85 sek.) ir kėdainietė Toma Dailidonytė (3 km sportinis ėjimas – 14 min.28).

Šiemetinėse žaidynėse dalyvavo Estijos, Latvijos, Baltarusijos, Lenkijos, Vokietijos, Švedijos, Rusijos ir Lietuvos 14-16 m. sportininkai.