Asociatyvi nuotr.

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė pirmininkavo Valstybinės eismo saugumo komisijos posėdžiui, kuriame aptarta avaringumo situacija šalyje ir eismo įvykių priežastys.

„Nors šiais metais, palyginti su pernai Tuo pačiu laikotarpiu, eismo įvykių, sužeistųjų ir žuvusiųjų skaičius keliuose šiek tiek sumažėjo, tačiau jis išlieka gana didelis. Todėl būtina ir toliau imtis būtinų priemonių, kad situacija keistųsi į gerą“, – sakė premjerė.

Policijos departamentui ir Lietuvos kelių policijos tarnybai pasiūlyta stiprinti eismo dalyvių priežiūrą (kontrolę) keliuose, vykdyti tikslines akcijas ir užkardyti Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Ypatingai dėmesį skirti reikia pavojingiausiems pažeidimams: greičio viršijimas, neblaivių vairuotojų transporto priemonių vairavimas, pavojingas ir chuliganiškas vairavimas, lenkimo taisyklių pažeidimai, draudžiamas mobiliojo ryšio priemonių naudojimas ir pažeidžiamiausių eismo dalyvių (pėsčiųjų, dviratininkų, el. paspirtukų vairuotojų) daromi pažeidimai.

Susisiekimo ministerija artimiausiu metu ketina vykdyti viešąsias konsultacijas elektrinių paspirtukų eismo klausimais, kurių metu bus aptariamas jų eismo tvarkos reguliavimas, nagrinėjamos eismo įvykių priežastys, diskutuojama apie eismo dalyvių traumatizmo mažinimą, infrastruktūros plėtros galimybes ir kt. Tikimasi, kad taikomų priemonių visuma ateityje pagerins pažeidžiamiausių eismo dalyvių saugumą.

Lietuvos transporto saugos administracijai pasiūlyta stiprinti komercinių transporto priemonių techninio patikrinimo kelyje kontrolę, kuri leistų užtikrinti, kad prasidėjusiam trumpų ir tamsių dienų sezonui vairuotojai laikytųsi vairavimo ir poilsio režimo, transporto priemonių ir jų priekabų techninė būklė atitiktų reikalavimus. Taip pat rekomenduota vykdyti eismo dalyvių švietimą eismo saugumo srityje atsižvelgiant į naujausiais avaringumo tendencijas.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai pasiūlyta užtikrinti, kad mokyklose būtų stiprinamas mokinių švietimas eismo saugumo srityje, formuojama saugios elgsenos kultūra ir saugaus eismo įgūdžiai.

Posėdžio dalyviai atkreipė Lietuvos savivaldybių asociacijos dėmesį į tai, kad savivaldybių vykdomi kelių (gatvių) infrastruktūros ir eismo organizavimo projektai atitiktų galiojančius teisės aktus ir nustatyta tvarka būtų suderinti su atsakingomis institucijomis. Taip pat būtų įgyvendinama švietėjiška mokomoji veikla eismo saugumo srityje skiriant padidintą dėmesį elektrinių paspirtukų ir dviračių naudotojų elgesiui.

Sutarta, kad gavus pasiūlymus, teisėkūros iniciatyvas eismo saugumo klausimais, išvadą šiais klausimais Vyriausybei pateiktų Eismo saugumo taryba.

Patvirtinta Eismo saugumo tarybos personalinė sudėtis, jai pirmininkaus susiekimo viceministras Julius Skačkauskas.

Print Friendly, PDF & Email