2024, balandžio 24, Trečiadienis

Vyksta Prezidento rinkimų antrasis turas bei rinkimai į Europos Parlamentą

7 val. duris Panevėžio mieste atvėrė 29 rinkimų apylinkės, Panevėžio rajone rinkėjai pilietinę pareigą gali atlikti atvykę į 44 rinkimų apylinkes. Mieste Lietuvos Respublikos Prezidentą ir Europos Parlamento narius renka 78 828, o rajone 32 385 registruoti rinkėjai. Iki 15 val. rinkimų apylinkėse apsilankė  29,01 proc., o rajone 28,08 proc. rinkėjų.

Prie urnų, kaip ir visoje Lietuvoje, atėjo šiek tiek mažiau rinkėjų, nei per pirmąjį Prezidento rinkimų turą. Pirmajame rinkimų ture iki 15 val. balsavo 29,92 proc. Panevėžio mieste registruotų rinkėjų o rajone 30,11 proc.

Kartu su mumis Europos Parlamento narius renka, švedai, suomiai, danai, lenkai, vokiečiai, prancūzai, portugalai, ispanai, austrai, vengrai, italai,belgai, estai. Latviai, čekai ir slovakai balsavo vakar, airiai penktadienį, o britai ketvirtadienį.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) kviečia rinkėjus, norinčius pasitikrinti, ar yra įrašyti į rinkimų apylinkės rinkėjų sąrašus, naudotis informaciniu telefono numeriu 1855 bei programėle „Rinkimai”. Informacinė paslauga 1855 veiks iki š. m. gegužės 26 dienos, 20 valandos.

Primename, kad Respublikos Prezidento rinkimuose ir rinkimuose į Europos Parlamentą balsuoti galima bet kurioje Lietuvos apylinkėje, balsuojant ne savo rinkimų apylinkėje gali tekti palaukti, kol bus susisiekta su Jūsų rinkimų apylinke ir patikrinta ar joje nebalsavote.

- Reklama -

Naujausi straipsniai