Vyksta aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“

atsiuntė info@vapsvamedia.lt

Šalyje startavo aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“, kuris aktyviai kviečia Lietuvos bendruomenes rūšiuoti atliekas, rinkti taškus ir laimėti projekto rėmėjų prizus. Jo organizatoriai tikisi, kad projektas, kurio metu bus renkamos buitinės elektronikos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių atliekos, stiprins bendruomeniškumo jausmą ir norą kartu mažinti aplinkos taršą.

Šalies bendruomenių, dalyvaujančių šiame projekte, skaičius kasmet auga ir šiuo metu jų yra daugiau kaip 2090. Nuo projekto „Mes rūšiuojam. Vasara“ pradžios bendruomenės jau surinko 731 toną elektros ir elektroninės įrangos, nešiojamųjų baterijų ir akumuliatorių.

Projekto organizatoriai (EGIO ir GIA) pasirūpina, kad visiems, atidedantiems ar nerandantiems laiko išgabenti iš namų neveikiančių buitinių prietaisų, elektronikos, baterijų ir akumuliatorių, būtų sudarytos visos sąlygos šias atliekas priduoti. Su bendruomene sutartu laiku ir sutartoje vietoje atliekos bus surenkamos visai šalia namų.

Maža to, už surinktas atliekas visoms bendruomenėms bus skiriami taškai, kuriuos jos galės iškeisti į projekto rėmėjų įsteigtus prizus (prekes ar paslaugas). Aktyviausiai, daugiausiai atliekų projekto metu tarp savo etapo dalyvių surinkusiai bendruomenei papildomai bus skiriami 200 eurų vertės kuponai prekėms ar paslaugoms įsigyti.

Projektas vyks trimis etapais. Trečiajame etape, liepos 15 d. – rugpjūčio 15 d., vyks registracija atliekoms Vilniaus, Panevėžio ir Utenos apskrityse surinkti.

Bendruomenės, organizacijos ir visi norintys projekte dalyvauti gyventojai kviečiami registruotis tel.: (8 5) 206 0901, 8 684 03849 arba el. paštu info@mesrusiuojam.lt. Daugiau informacijos apie projektą galima rasti www.mesrusiuojam.lt.

Elektros ir elektroninės įrangos bei baterijos atliekų negalima mesti į buitinėms atliekoms skirtus konteinerius. Patekusios į aplinką (vandenį, gruntą, atmosferą), atliekos gali užteršti ją pavojingomis toksiškomis medžiagomis (gyvsidabriu, švinu, kadmiu, chromu) ir pridaryti daug žalos gamtai, pakenkti žmonių sveikatai. Perdirbant atliekas gaunamos antrinės žaliavos, kurios ne tik neteršia aplinkos ir nekenkia žmonių sveikatai, bet ir leidžia sumažinti įvairių naujų gaminių savikainą.

Gamintojų ir importuotojų asociacijos inf.


Vyksta aplinkosauginis projektas „Mes rūšiuojam. Vasara“

Gal patiks?

Aptiktas Adblock

Panašu, kad naudojate skelbimų blokavimo priemonę. Naudojamės reklamavimo paslaugomis, kad galėtume finansuoti savo svetainę. Prašome paremti mus ir išjungti „AdBlocker“ plėtinį.