2024, liepos 12, Penktadienis

Tarptautinis tapytojų pleneras K. Naruševičiui atminti

reklama rubai

Liepos 15 d. 16 val. Galerijoje XX vyks jau XX tarptautinio tapytojų plenero „Panevėžys 2022“ parodos atidarymas. Kazimierui Naruševičiui atminti plenerai Panevėžyje organizuojami nuo 1998 metų.

Pirmasis pleneras, kuriame dalyvavo tik Panevėžio miesto tapytojai, vyko 1998 m. Paįstryje, Juozo Zikaro gimnazijoje. Nuo 2002-ųjų buvo nutarta atgaivinti tapybos plenerą ir sukurti tęstinę tapybos plenerų tradiciją. Kadangi Panevėžio tapytojai norėjo pagerbti miesto garbės pilietį, tapytoją-pedagogą, pirmąjį profesionalų Lietuvos dailininkų sąjungos narį Kazimierą Naruševičių, buvo nutarta tapybos plenerą skirti šio žymaus panevėžiečio atminimui. Nuo 2002 m. tarptautiniai tapytojų plenerai buvo organizuojami nepertraukiamai, keitėsi tik jo vykdymo vietos. Tapytojų plenerai vyko Duokiškio kaimo sodyboje, Bistrampolio dvare, o nuo 2013 m. nuspręsta organizuoti Panevėžyje.

Šiais metais plenere dalyvauja 10 tapytojų iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos ir Rumunijos, tai: Maris Čačka, Ilzė Smildzina (Ilze Smildzina) (Latvija), Antanas Obcarskas, Vitalija Petraitytė, Virginijus Tamošiūnas, Irina Nosova, Tomas Rudokas (Lietuva), Oksana Svizhak, Svetlana Briniuk  (Ukraina), Muguras Popa (Mugur Popa) (Rumunija).

Plenero dalyviai turi galimybę susipažinti su Panevėžio miestu, jo kultūriniu potencialu, miesto galerijose ir viešosiose erdvėse sukauptomis meno kūrinių kolekcijomis. Iniciatyvūs mūsų miesto tapytojai yra kviečiami dalyvauti tarptautiniuose projektuose ar organizuoti savo kūrybos parodas užsienyje. Plenero metu nutapyti darbai kasmet papildo tapybos kūrinių kolekciją.

Galerijos XX inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai