2024, liepos 14, Sekmadienis

VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje atidarytas Intervencinės radiologijos Skausmo klinikos dienos stacionaras

reklama rubai

2019 m. birželio 17 diena – viena reikšmingiausių VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės istorijoje. Šiandien atidarytas Intervencinės radiologijos Skausmo klinikos dienos stacionaras. Daugiau nei 10 metų veikianti Skausmo klinika keliasi į naujas patalpas, kuriose visos paslaugos, būtinos suteikiant pagalbą skausmą kenčiantiems pacientams, yra sukoncentruotos vienoje vietoje. Šiuo metu šioje klinikoje dirba 4 anesteziologai – reanimatologai. 2018 m. Skausmo klinikoje buvo atlikta 2423 konsultacijos, atlikta daugiau kaip 2600 skausmą gydančių intervencinių procedūrų. Dažniausiai yra gydomi pacientai, kamuojami nugaros, sąnarių skausmų, po nervų pažeidimų traumų metu, sergantys onkologinėmis ligomis, likus skausmams po chirurginių operacijų.

Lėtinis skausmas (skausmas, trunkantis 3 mėnesius ir ilgiau) vis dar dažnai lieka nepastebimas ir negydomas. Europoje lėtinį skausmą patiria apie 20 proc. žmonių. Toks skausmas trikdo darbingumą, riboja bet kokią aktyvią veiklą buityje.Kartais skausmas lieka ir pagydžius skausmą sukėlusią ligą ir gali tęstis daugelį metų.

Iki šiol Skausmo klinika buvo įsikūrusi Dienos chirurgijos patalpose. Procedūros, naudojant rentgeno aparatą, buvo atliekamos angiografijų kabinete. Kartais šių procedūrų pacientai būdavo priversti laukti keletą savaičių.

Naujos Skausmo klinikos patalpos pritaikytos dirbti naudojant rentgeno aparatą. Artimiausiu metu numatoma įsigyti radiodažnuminį generatorių, rentgeno aparatą. Tai padidins galimybes efektyviau gydyti lėtinį skausmą, įgalins atlikti sudėtingesnes nervų blokadas, kai gydymas įprastiniais medikamentais nebepadeda. Jau dabar intervencinės skausmo gydymo procedūros atliekamos naudojant echoskopo aparatą. Skausmo gydymas  naudojant echoskopiją ar rentgeno aparatą, didina paciento saugumą, mažina komplikacijų pavojų, įgalina atlikti sudėtingesnes procedūras. Turint visą reikiamą įrangą Skausmo klinikoje, sumažės procedūros laukimo laikas.

Klinikoje įrengtas apžiūrų kabinetas, procedūrinis kabinetas, pritaikytas dirbti su rentgeno aparatu. Atlikus procedūras, paciento būklė bus stebima stebėjimo palatoje. Visos patalpos renovuotos ir specialiai pritaikytos Skausmo klinikos reikmėms.

Mieli pacientai, VšĮ Respublikinė Panevėžio ligoninė yra pilnai pasirengusi šiuolaikinės medicinos aparatūros ir naujausių gydymo metodų pagalba nedelsiant padėti Jums spręsti skausmo problemas. Ligoninėje dirba puikus bendrosios praktikos slaugytojų, turinčių didžiulę patirtį, kolektyvas ir perspektyvūs, šalies mastu ir užsienio geriausiose klinikose žinomi ir pripažinti medikai. Mūsų ligoninės gydytojai šioje srityje yra vieni geriausių ir inovatyviausių Lietuvoje. Džiaugiamės galėdami Jus informuoti, kad dabar, kai skausmas trikdys Jums normalų gyvenimą, nebereikės vykti gydytis į Vilnių ar Kauną – visa reikiama medicininė įranga, tinkamai įrengtos patalpos ir puikus medicinos darbuotojų kolektyvas yra visada pasirengęs padėti Jums įveikti šį negalavimą.

 

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės info

- Reklama -

Naujausi straipsniai