2024, gegužės 18, Šeštadienis

VRK: kiek rinkėjų parašų turės surinkti savivaldybių tarybų ir merų rinkimų politinės kampanijos dalyviai

Spalio 7 d. prasidėjusi politinės kampanijos dalyvių registracija įgauna pagreitį. Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) informuoja, kad per nepilnas dvi savaites jau yra užregistravusi 14 savarankiškų politinės kampanijos dalyvių.

Visas registruotų politinės kampanijos dalyvių sąrašas publikuojamas VRK svetainėje ir nuolat pildomas, o registracijos procedūrą atlikę kampanijos dalyviai jau ima ruoštis tolesniems dalyvavimo rinkimuose etapams – pareiškinių dokumentų pateikimui ir rinkėjų parašų surinkimui.

VRK primena, kad registruotų politinės kampanijos dalyvių pareiškiniai dokumentai bus priimami nuo gruodžio 12 d. Savivaldybės rinkimų komisija, gavusi kandidatų pareiškinius dokumentus, per tris dienas išduos rinkėjų parašų rinkimo lapus tiems kampanijos dalyviams, kurie turės pareigą surinkti atitinkamą juos palaikančių rinkėjų pritarimo parašų skaičių.

Rinkimų kodeksas numato, kad rinkėjų parašų konkrečioje savivaldybėje rinkti neturės tos politinės partijos, kurios toje savivaldybėje kelia kandidatą į merus ir kandidatų į tarybos narius sąrašą 2023 m. savivaldybių tarybų rinkimuose ir kėlė juos praėjusiuose – 2019 m. vykusiuose savivaldybių tarybų rinkimuose.

Likusieji politinės kampanijos dalyviai turės surinkti konkrečioje savivaldybėje, kurioje kelia kandidatus ar kandidatų sąrašus, gyvenančių rinkėjų parašus.

Rinkėjų pritarimo parašų skaičių, numatytą kiekvienai konkrečiai savivaldybei, pagal tai, kiek toje savivaldybėje yra gyventojų, VRK jau yra patvirtinusi 2022 m. liepos 28 d. VRK sprendimu.

Renkamų savivaldybių tarybų narių ir renkamų parašų skaičius publikuojamas ir interaktyviame žemėlapyje. Jį galite pamatyti užvedę pelės kursorių ant Jus dominančios savivaldybės.

- Reklama -

Naujausi straipsniai