2024, gegužės 18, Šeštadienis

VRK: artėjančiuose rinkimuose dirbs apie 15 tūkstančių komisijų narių

Ruošdamasi artėjantiems rinkimams ir referendumui Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) baigia apylinkių rinkimų komisijų narių įdarbinimo procedūras. Iš viso organizuodami Respublikos Prezidento rinkimus, referendumą dėl pilietybės išsaugojimo ir rinkimus į Europos Parlamentą dirbs apie 15 tūkstančių rinkimų komisijų narių.

 „Respublikos Prezidento ir Europos Parlamento rinkimų ir Referendumo dėl pilietybės išsaugojimo metu rinkimų komisijos dirbs 60-yje Lietuvos savivaldybių ir 1895 rinkimų apylinkėse. Tai pat turėsime dar ir balsavimo komisijas, kurios organizuos balsavimą 52-ose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje.

Iš viso rinkimuose dirbs apie 15 tūkstančių asmenų. Tad nuo balandžio iki birželio būsime vienu iš didžiausių darbdavių Lietuvoje“, – rinkimų komisijų sudarymą komentavo VRK pirmininkė Lina Petronienė.

Pasak jos, didžiausia VRK paskirta ir šių metų rinkimams panaudojama biudžeto asignavimų dalis – beveik trys ketvirtadaliai – yra numatyta rinkimų komisijų narių darbo užmokesčiui.

Rinkimų komisijų nariams darbo užmokestis skaičiuojamas taikant valandinius tarifus už darbo laiko apskaitos žiniaraščiuose nurodytas faktiškai dirbtas valandas. Valandinis tarifas yra nustatomas pagal Rinkimų kodekse patvirtintus koeficientų dydžius.

Šiemet bus taikomi šie valandiniai rinkimų komisijų narių darbo užmokesčio tarifai (neatskaičius mokesčių):

  • savivaldybių rinkimų komisijos pirmininkams –14,95 eurai;
  • savivaldybių rinkimų komisijos nariams – 12,05 eurai;
  • apylinkės  rinkimų komisijos pirmininkams – 12,05 eurai;
  • apylinkės rinkimų komisijos narams – 9,60 eurai.

Lyginant su 2019 m. vykusių rinkimų darbo apmokėjimo rinkimų komisijoms tarifais, 2024 m. dirbsiančių rinkimų komisijų pirmininkų ir narių atlyginimo koeficientai paaugo daugiau nei dvigubai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai