2024, gegužės 25, Šeštadienis

„Volponė“ sugrįžta į Panevėžį

Ilgai besisukęs po kitus miestus, gudrusis apgavikas Volponė sugrįžta į gimtąjį Panevėžį – po ilgos pertraukos kultinė Juozo Miltinio dramos teatro komedija „Volponė“ (rež. Aidas Giniotis) bus parodyta gegužės 3 d. 18 val. Panevėžio kultūros centre.

Volponė – tai Venecijos pirklys, kurio vardas, išvertus iš italų kalbos, reiškia „gudri lapė“. Jis apsimeta gulįs mirties patale, kad apmulkintų jo palikimo besigviešiančius sėbrus. Gudrusis Volponės tarnas paskleidžia gandą, kad išsekusį šeimininką gali pagydyti tik jaunos gražuolės lova. Godus, bet naivus Korvino sutinka „paskolinti“ savo jauną žmoną, gavęs patikinimą, kad mainais už tai taps vieninteliu turto paveldėtoju…

80-ies metų jubiliejų minintis Juozo Miltinio dramos teatras gręžiasi į teatro istoriją, kad nauju žvilgsniu pažvelgtų į legendinius teatro pastatymus. Vienas tokių – 1941 m. jauno režisieriaus Juozo Miltinio interpretuota Shakespreare‘o amžininko Beno Jonson’o klasikinė komedija „Volponė“. „Volponė“ yra garsiausia Jonson’o pjesė, kandžiai pašiepianti tokias žmonių ydas kaip godumas, savanaudiškumas ir vergavimas aistroms. Pjesės populiarumą lemia komiškos situacijos ir veikėjai, kuriuose aiškiai atpažįstamos italų improvizacinės komedijos, commedia dell‘arte, kaukės. Įdomu, kad anuomet spektaklyje vaidino pats Juozas Miltinis.

Pjesę naujam gyvenimui Juozo Miltinio dramos teatre prikėlė režisierius Aidas Giniotis – didžiausias Lietuvoje commedia dell‘arte žinovas ir komiškųjų žanrų meistras. Galbūt pasirodys, kad žmonių ydos ir silpnybės, nepaisant technologinio ir kitokio progreso, išlieka tokios pačios?

2021 m. XXXVII profesionalių teatrų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams” Rokiškyje spektaklis „Volponė“ pelnė žiūrovų prizą.

2021 m. XII Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalyje Varėnoje spektaklio kūrybinė komanda pelnė net tris apdovanojimus:

Nepagrindino vaidmens nominacijoje už Korbačijo vaidmenį laureatu tapo aktorius Vytautas Kupšys.

Giminių prizą laimėjo aktorius Albinas Kėleris, spektaklyje atlikęs pagrindinį Volponės vaidmenį.

Spektaklis tapo geriausiai festivalio žiūrovų įvertintu spektakliu.

2022 m. tarptautiniame teatrų festivalyje COM·MEDIA Alytuje spektaklis „Volponė“ buvo išrinktas geriausiu publikos spektakliu.

Kartu su Aidu Giniočiu spektaklį kūrė scenografė ir kostiumų dailininkė Ramunė Skrebūnaitė, šviesų dailininkas Renaldas Bartulis, režisieriaus padėjėja Sandra Juzėnienė. Vaidina: Dainius Jankauskas, Laimutis Sėdžius, Albinas Kėleris, Toma Razmislavičiūtė, Andrius Povilauskas, Vytautas Kupšys, Emilis Pavilionis, Giedrius Arlauskas, Gintautas Žiogas, Ieva Brikė, Donatas Kalkauskas

- Reklama -

Naujausi straipsniai