2024, liepos 17, Trečiadienis

VMI primena: skirti GPM paramą nuo šių metų kaip niekada paprasta

reklama rubai

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog gyventojai kasmet deklaruodami pajamas turi galimybę be papildomų išlaidų skirti dalį sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) savo norimoms organizacijoms. Prašymą skirti dalį GPM pateikti reikia iki gegužės 2 d. per VMI Elektroninę deklaravimo sistemą (EDS).

„Kviečiame gyventojus pasinaudoti šia galimybe ir tokiu būdu prisidėti prie savo norimų organizacijų veiklų. Nuo šių metų tai daryti kaip niekada lengva, nes pilką GPM paramos prašymą skirti paramą pakeitė itin patogus paramos vedlys, kurį jau spėjo išbandyti ir paramos prašymą pateikti 29 tūkst. gyventojų“, – teigia VMI viršininko pavaduotojas Dr. Martynas Endrijaitis pridurdamas, jog e. būdu teikiama parama užtikrina, jog gyventojas tai daro savanoriškai, o vedlys šiame procese padeda prašymą užpildyti teisingai iš pirmo karto.

Iš viso už 2021 m. paramos prašymą jau pateikė 350 tūkst. gyventojų. Praėjusiais metais skirta 460 tūkst. gyventojų parama – virš 21,3 mln. eurų, buvo pervesta: 23 tūkst. organizacijų ir daugiau nei 1 tūkst. meno kūrėjų, 608 profesinėms sąjungoms ir 25 politinėms partijoms

Ką svarbu žinoti, kad parama pasiektų gavėjus?

GPM paramą skirti gali tie gyventojai, kurie praėjusiais metais sumokėjo GPM nuo savo gautų pajamų (atlyginimas, parduotas pelningai turtas, pajamos iš savarankiškos veiklos ir kt.). Privalantys pajamas deklaruoti gyventojai GPM dalį skirti galės tik teisingai ir laiku pateikę pajamų mokesčio deklaracijas ir sumokėję apskaičiuotą mokestį.

GPM paramą skirti galima tik paramos gavėjo statusą turintiems asmenims ir reikalavimus atitinkančioms politinėms partijos. Prieš teikiant prašymą gyventojai visada gali pasitikrinti tai VMI internetinėje svetainėje. Pažymėtina, jog prašymas skirti GPM dalį bus įvykdytas tik tuo atveju, jei jį gyventojas pateiks laiku – iki gegužės 2 d. per EDS . Popieriniai prašymai nuo šių metų nebepriimami.

Kiek paramos ir kam galima skirti?

Paramos gavėjams ir meno kūrėjams galima skirti iki 1,2 proc. GPM, politinėms partijoms – iki 0,6 proc., profesinėms sąjungoms ar jų susivienijimams – iki 0,6 proc. Pagal vieną pateiktą prašymą, pajamų mokesčio dalis gali būti pervedama penkis metus iš eilės – už praėjusius ir keturis vėlesnius mokestinius laikotarpius. Jei gyventojas prašymą jau yra pateikęs ankstesniais metais, perėjus prie paramos vedlio teikti iš naujo ar tikslinti jo nėra būtina.

VMI atstovas primena, jog visą aktualią informaciją apie paramos skyrimą gyventojai gali rasti VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu > Paramos skyrimas. Paaiškinimą, kaip papratai skirti paramą vedlio pagalba, rasite čia. O išsamias instrukcijas – čia.

Primename, jog deklaravimo ir kitas paslaugas teikiame telefonu 8 5 2191 777, o konsultacijas – 1882 (arba +370 5 260 5060). Neturint galimybės pasinaudoti nuotolinėmis paslaugomis, atvykimui į VMI aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui per VMI registracijos sistemą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai