2024, liepos 17, Trečiadienis

VMI Panevėžio apskrities gyventojams jau grąžino 1,7 mln. eurų pajamų mokesčio permokų

reklama rubai

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad iki šiandien Panevėžio apskrityje 4,8 tūkst. gyventojų, kurie teisingai pateikė pajamų mokesčio deklaracijas, jau gražinta apie 1,7 mln. eurų. Visas permokas VMI grąžins kaip ir kasmet, iki liepos 31 d.

Šiuo metu pajamų deklaracijas pateikė beveik 34 tūkst. Panevėžio apskrities gyventojų, iš kurių 28 tūkst. deklaravo būtent grąžintiną GPM sumą – 8,7 mln. eurų.

VMI kasmet stengiasi optimizuoti vidinius procesus, kad permokos gyventojams būtų pradedamos grąžinti kuo anksčiau, tačiau kaip ir kasmet kantrybės prireiks: visus deklaravusius permokos pasieks iki liepos 31 d., o sąrašai permokų grąžinimui sudaromi atsitiktine tvarka, neatsižvelgiant į deklaracijos pateikimo datą. Visus priminimus apie nepateiktas deklaracijas ar tikslintinus duomenis bei kitus dokumentus galima rasti prisijungus prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS), skiltyje „Pranešimai vartotojui“.

Panevėžio AVMI primena, kad pajamas iki gegužės 2 d. deklaruoti privalo gyventojai, kurie: vykdė individualią veiklą; gavo pajamų, nuo kurių būtina sumokėti mokesčius; pritaikė per didelį metinį neapmokestinamų pajamų dydį (MNPD) ir dėl to susidaro mokėtina GPM suma. Taip pat deklaravus pajamas dalis gyventojų gali pasinaudoti GPM lengvatomis dalį mokesčio susigrąžinti: įmokos už gyvybės draudimą, studijos, palūkanos ir kt., bei tais atvejais, jei buvo pritaikytas per mažas MNPD. Dėl 2022 m. užimtų pareigų iki gegužės 2 d. ne tik pajamų, bet ir turto deklaracijas turi pateikti politikai, valstybės tarnautojai ir kt.

Visa informacija apie deklaravimą pasiekiama VMI internetinėje svetainėje adresu www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu bei pateikus klausimus skaitmeniniam asistentui Simui. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaraciją, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis aktualių seminarų grojaraštis. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1). Atkreipiame dėmesį, kad atvykimui į aptarnavimo padalinį būtina išankstinė registracija vizitui čia.

- Reklama -

Naujausi straipsniai