Šiandien vykusiame COVID-19 sukeltos situacijos valdymo komiteto posėdyje nutarta nuuo šeštadienio vidurnakčio visoje šalyje mažiausiai 3 savaitėms įvesti karantiną. Jo metu Rekomenduojama laikytis socialinės distancijos, siūloma, kad įvedus karantiną būtų galėtų bendrauti ne daugiau kaip dviejų šeimų ar dviejų namų ūkių nariai.

Judėjimas tarp šalies miestų nebus ribojamas. Bet būtų rekomenduojama atsisakyta nereikalingų kelionių. Siūloma neorganizuoti asmeninių švenčių. Vestuvėse ir laidotuvėse galėtų dalyvauti ne daugiau kaip 10 asmenų – tik artimieji ir giminaičiai.

Pradinis, priešmokyklinis ugdymas, darželiai turėtų veikti be ribojimų. Tėvai turėtų spręsti patys: leisti vaikus į darželius ar ne. Mokyklose siūlomas arba nuotolinis, arba mišrus – tiek nuotolinis, tiek kontaktinis (kai 50 proc. ugdymo vyksta kontaktiniu būdu, o 50 procentų – nuotoliniu) – mokymo būdas.

Bažnyčiai siūloma nutraukti pamaldas, pereiti prie nuotolinio bendravimo su tikinčiaisiais. Maisto prekių parduotuvių ir vaistinių darbas ribojamas nebus. Kitoms parduotuvėms bus reikalavimas užtikrinti tam tikrą plotą, tenkantį vienam pirkėjui, tai yra nemažiau kaip 10 kv m. Kirpyklų, grožio salonų veikla galės būti tęsiama. Tačiau jie privalės laikytis nustatytų higienos ir saugumo reikalavimų, taikyti išankstinę registraciją, kad klientams nereikėtų laukti eilėse.

Siūloma stabdyti masažo salonų, išskyrus, teikiančių medicinines paslaugas, sporto klubų, baseinų, SPA centrų veiklą. Planuojama drausti šokių, dainavimo ir kitus kontaktinius užsiėmimus. Viešbučiams leidžiama teikti paslaugas. Draudžiama jas teikti grupėms.

Darbas, kiek įmanoma, turėtų būti organizuojamas nuotoliniu būdu. Viešojo transporto keleiviai turės laikytis atstumų, važiuoti autobusais ar troleibusais tik sėdimose vietose. Kaip viskas vyks bus įforminta rytoj  atitinkamais Vyriausybės nutarimais.

Print Friendly, PDF & Email