2024, birželio 12, Trečiadienis

Vilniaus keramikos meno bienalių laureatų paroda

Lapkričio 22 d. 12 val. Galerijoje XX atidaroma 2010-2018 m. vykusių Vilniaus keramikos meno bienalių laureatų paroda.

Plačiausią Lietuvoje kuriančių autorių ratą suburianti keramikos šventė kiekvieną kartą pristato ne tik profesionalių dailininkų, bet ir Vilniaus dailės akademijos Keramikos katedros filialų Vilniuje ir Kaune baigiamųjų kursų studentų bakalaurų ir magistrų kūrybą.

Keramikos darbus kiekvienai bienalei atrenka žiuri. Vertinant kūrinius ypatingas dėmesys skiriamas idėjos atskleidimui, kūrybiškam technikų ir technologijų panaudojimui, novatoriškumui.

Trumpa apdovanojimų istorija.

1 – oji Vilniaus keramikos meno bienalė (2010 m.) prof. Liudviko Strolio vardo premijos laureatu paskelbtas Egidijus Radvenskas, o dviejų lygiaverčių piniginių premijų laimėtojomis – Laimutė Matijošaitytė-Martinkienė ir Genovaitė Jacėnaitė.

2- osios Vilniaus keramikos meno bienalės (2012 m.) vertinimo komisijos sprendimu bienalės apdovanojimai skirti šiems dailininkams: pagrindinė prof. L. Strolio vardo piniginė premija skirta dailininkei Laimutei Matijošaitytei-Martinkienei už kūrinį „Raistas“. Bienalės piniginės premijos skirtos Danutei Jazgevičiūtei už kūrinį „Šviesos generatorius“ ir Konstancijai Dzimidavičienei už kūrinį „Pusė žalio“.

3- ioji Vilniaus keramikos meno bienalėje (2014 m.) pagrindinė prof. Liudviko Strolio vardo premija atiteko Danutei Jazgevičiūtei už kūrinį „Laivai-vaiduokliai“. Dvi lygiavertės piniginės premijos skirtos Audriui Janušoniui už kūrinį „Somnambulas arba kelionė aplink savo kambarį“, Milenai Pirštelienei už kūrinį „Kelionė“.

4- ojoje Vilniaus keramikos meno bienalėje vertinimo komisija išskyrė tris keramikos meno kūrėjus. Pagrindinė profesoriaus Liudviko Strolio premija įteikta dailininkui, profesoriui Juozui Adomoniui už kūrinį „Mizarų girios vizija“. Dvi kitos lygiavertės premijos paskirtos Milenai Pirštelienei už kūrinį „Tiltas“ ir Eglei Einikytei Narkevičienei, kuri pelnė premiją už kompoziciją „Fragile. Handle with care“.

5- osios Vilniaus keramikos meno bienalės (2018 m.) pagrindinė prof. Liudviko Strolio vardo premija buvo įteikta dailininkei Milenai Pirštelienei už kūrinį „Šeši kambariai“. Antrosios premijos laureatė – Eglė Steponavičė. Tokį įvertinimą pelnė autorės kūrinys „Porcelianinės vizijos“.

Visos ligšiolinės parodos buvo surengtos Lietuvos dailininkų sąjungos „Arkos“ galerijoje.

Paroda veiks iki gruodžio 13 d.

- Reklama -

Naujausi straipsniai