2024, birželio 15, Šeštadienis

Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą turi būti sumokama laiku

Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą – tai privaloma įmoka, galiojanti savivaldybių teritorijose, surinktomis lėšomis finansuojama Panevėžio regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistema. Vietinę rinkliavą Biržų r., Pasvalio r., Panevėžio r. ir Rokiškio r. savivaldybėse šią rinkliavą nustačiusių teisės aktų tvarka administruoja UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras.

Vietinė rinkliava mokama už einamuosius metus, o surinktos vietinės rinkliavos įmokos patenka į ją nustačiusių savivaldybių biudžetus ir naudojamos išimtinai komunalinių atliekų tvarkymo sąnaudoms finansuoti. Todėl UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centras primena, kad vietinė rinkliava turi būti sumokama mokėjimo pranešime nurodytais (vietinės rinkliavos nuostatuose įtvirtintais) terminais. Jei pagal metų pradžioje pateikiamą mokėjimo pranešimą atsiskaitoma ketvirčiais, įmoka turi būti sumokėta iki kiekvieno ketvirčio pabaigos. Tuo atveju, jeigu mokama už visus einamuosius metus, įmoka turi būti sumokama per pirmąjį metų ketvirtį.

Atliekų tvarkymo sistemos sąnaudos priklauso ne tik nuo gyventojų atsakingo požiūrio į atliekų susidarymą, atliekų tvarkymo įpročių, bet ir nuo vietinės rinkliavos mokėjimo laiku. Jeigu vietinės rinkliavos už 2019 metus dar nesumokėjote, padarykite tai artimiausiu metu. O jeigu praradote mokėjimo pranešimą ar turite klausimų, informaciją Jums suteiks UAB Panevėžio regiono atliekų tvarkymo centro Rinkliavų administravimo ir kontrolės padalinys tel. (8 45) 43 21 99, el. p.: rinkliavos.birz@pratc.lt, rinkliavos.pasv@pratc.lt, rinkliavos.pan@pratc.lt bei rinkliavos.rok@pratc.lt arba atvykus į bet kurį Biržuose, Pasvalyje, Panevėžyje ar Rokiškyje veikiantį skyrių.

Atsakingas požiūris į atliekų tvarkymą svarbus kiekvienam.

- Reklama -

Naujausi straipsniai