2024, liepos 18, Ketvirtadienis

„Vidurvasario sniego susitikime” – dėmesys demokratinio pasaulio kovai su revanšistine Rusija

reklama rubai

Birželio 16−17 dienomis Užsienio reikalų ministerija rengia kasmetinį Lietuvos ir užsienio tarptautinio saugumo ekspertų „Vidurvasario sniego susitikimą“ (ang. Midsummer Snow meeting), kuriame pagrindinis dėmesys bus skiriamas Rusijos agresijai prieš Ukrainą bei demokratinių valstybių gynybos ir atsparumo stiprinimui.

Tradiciškai organizuojamas sausio mėnesį, šiemet, kaip  ir pernai, dėl COVID-19 (koronaviruso) pandemijos renginys buvo perkeltas į birželį.

Pirmąją renginio dieną Vakarų šalių saugumo politikos ekspertai, politikai ir akademikai diskutuos apie kovos su Rusijos revanšistinėmis ir imperialistinėmis ambicijomis priemones bei apie tai, kas turi būti padaryta, siekiant atgrasyti Rusiją, ir užtikrinant, kad, esant reikalui, būtų ginamas kiekvienas Aljanso teritorijos centimetras. Taip pat bus aptariami artėjančio NATO viršūnių susitikimo Madride prioritetai, rekomendacijos dėl naujosios NATO strateginės koncepcijos gairių ir poreikis stiprinti NATO buvimą Rytiniame Aljanso flange.

Antrą dieną saugumo forumo dalyviai analizuos Kinijos keliamus iššūkius, vis agresyvėjančią laikyseną Vakarų šalių atžvilgiu. Ekspertai diskutuos, kaip sustiprinti demokratinių valstybių atsparumą Kinijos ekonominių svertų akivaizdoje.

Paskutinė renginio sesijos tema – hibridinės grėsmės.  Jos metu bus aptariami šiuolaikiniai informaciniai ir kibernetiniai karai, migracijos instrumentalizavimas ir būdai, kaip efektyviai su šiomis grėsmėmis kovoti.

„Sniego susitikimas“, kuriame įprastai aptariami transatlantinei bendruomenei aktualiausi saugumo iššūkiai, šiais metais vyksta jau penkioliktąjį kartą. Nuo 2008 metų organizuojamą saugumo forumą atidarys užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Šiais metais „Vidurvasario Sniego susitikimas“ organizuojamas, bendradarbiaujat su Rytų Europos studijų centru (RESC). Renginyje dalyvauja aukšto rango diplomatai, NATO atstovai, parlamentarai, tarptautinio saugumo politikos ekspertai.

- Reklama -

Naujausi straipsniai