2024, birželio 22, Šeštadienis

Verslas mobilizavo pagalbą Lietuvos medikams. Iš Kinijos atkeliavo apsaugos priemonės

reklama rubai

Jungtinėmis Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK), Lietuvos nekilnojamojo turto plėtros asociacijos (LNTPA, skyrusios 130 tūkst.), Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA, skyrusios 100 tūkst.) ir kitų verslo asociacijų bei įmonių pastangomis  skubos tvarka pavyko įgyti bent 1500 respiratorių kurie perduodami Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio ligoninėms. Suprantame, kad labai svarbu, kad priemonės kuo skubiau pasiektų medikus. Tai pirmas mažas žingsnis kol važiuoja didžioji apsaugos priemonių medikams siunta: 100 tūkst. respiratorių, 15 tūkst. apsauginių akinių ir dešimtys tūkstančių kitų apsaugos priemonių – toks medikų bendruomenės aprūpinimui skirtas užsakymas suformuotas už LPK konsoliduotas verslo suaukotas lėšas – beveik 360 tūkst. eurų. Tada visos šios priemonės bus išdalintos medikams visoje Lietuvoje.

Pasak LPK ir LNTPA prezidento Roberto Dargio, ši paramos iniciatyva yra visų prie jos prisidėjusių bendra padėka ir pagalba tiems, nuo kurių šiandien priklauso mūsų gyvybės.

„Rūpestis medikų bendruomene yra svarbiausias dalykas, kai kalbame apie savo ir savo vaikų ateitį. Susitelkimas ir bendros visų visuomenės narių pastangos bei pagalba gydymo įstaigoms šiuo įtemptu metu yra tai, kuo galime prisidėti mažindami koronaviruso pasekmes. Įtemptai ieškome kelių, kad už surinktas lėšas nupirktos priemonės kuo skubiau tiesiogiai pasiektų medikus“, – sako R. Dargis.

Pirmosios partijos užsakytų priemonių tikimasi sulaukti savaitės pabaigoje, vėliausiai – kitos savaitės pradžioje.

„Apsaugos priemonių poreikis visame pasaulyje šiuo metu yra labai didelis, todėl skubiai surasti ir atsigabenti siuntinį yra nemažas iššūkis ir viskas trunka ilgiau nei mus visiems norėtųsi. Paramos rinkimo nesustabdome, bandysime priemones medikams pirkti ir ateityje. Taip pat labai dėkoju mūsų įmonėms, kurios savo miestuose ir miesteliuose tiesiogiai remia gydymo įstaigas ir savivaldybes savo produkcija ir būtinomis priemonėmis“, – pažymi R. Dargis.

Pasak, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorės Agnės Gaižauskienės, IFPA numatytas 100 tūkst. eurų biudžetas buvo tikslingai skirtas respiratorių, apsauginių akinių ir kitų priemonių medikams aprūpinimui, siekiant operatyviai padėti tiems, kurie šiuo metu rikiuojasi priešakinėse kovos su COVID-19 eilėse.

LPK prezidentas reiškia padėką pirmiesiems atsiliepusiems ir paaukojusiems. Tikslinė sąskaita paramai tebėra atidaryta, antruoju etapu surinktos lėšos taip pat bus skirtos medikų bendruomenės kovai su COVID-19, sąskaitos Nr.: LT637044060006798470 (SEB banke).

Kaip teigė Panevėžio pramonininkų asociacijos valdybos narys R.Serva Panevėžio krašto pramonininkai 250 respiratorių  Panevėžio ligoninei perduos dar šiandien. Likusi siuntos dalis bus perduota Panevėžio medikams, kai tik ji pasieks Lietuvą.

- Reklama -

Naujausi straipsniai