Balandžio 2 d. 16.30 val. Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje vyks Verbų sekmadienio koncertas.

Panevėžio styginių kvartetas Verbų sekmadienį kviečia apmąstymų ir susikaupimo valandai.

Koncerte skambės monumentalus J. Haidno septynių dalių kūrinys „Septyni paskutiniai Jėzaus Kristaus žodžiai“. Muziką lydės skaitomi tekstai, kurie įprasmins ir sutelks Didžiosios savaitės ir artėjančių Velykų laukimui.

Kūrinys prasideda įžanga, toliau seka medidatyvios ir mąslios septynios dalys, kurios susilieja į paskutiniąją, vienintelę energingą finalinę dalį, pavadintą „Žemės drebėjimas“. Šį kūrinį J. Haidnas sukūrė specialiu kunigo Dono Josė Saenzo (Don José Sáenz) užsakymu Didžiojo penktadienio mišioms, o pirmoji kūrinio versija buvo skirta simfoniniam orkestrui. Vėliau kompozitorius perdarė kūrinį styginių kvartetui, ji ir tapo populiariausia ir dažniausiai atliekama versija.

„Septyni paskutiniai Jėzaus Kristaus žodžiai“ kiekvienais metais skamba skirtingose Lietuvos bažnyčiose atliekami įvairių styginių kvartetų. Panevėžio muzikinio teatro kolektyvas taip pat ne vienerius metus puoselėja tradiciją pakviesti panevėžiečius Didžiąją savaitę pradėti kartu pasineriant į J. Haidno muzikos gelmes.

Pernai dvidešimt penktąjį jubiliejų atšventusio Panevėžio styginių kvarteto repertuare – įvairių epochų, žanrų ir stilių muzika. Kvarteto koncertuose skamba pramoginės ir džiazinės kompozicijos. Kiekvienais metais kolektyvas paruošia net keletą įvairaus pobūdžio programų, jose kartu pasirodo kolegos iš Lietuvos ir užsienio. Kvartetas aktyviai dalyvauja Lietuvos kultūriniame gyvenime, kasmet organizuoja sakralinės muzikos koncertų ciklą Lietuvos bažnyčiose, griežia šventėse, parodose, miestų gimtadieniuose, su edukacinėmis programomis vyksta į mokyklas ir darželius, dalyvauja festivaliuose („Šv. Cecilijai“, „Ant Katedros laiptų“, „Bistrampolio festivalis“, „Dangus skelbia Dievo šlovę“, „Poezijos pavasaris“). Kolektyvas koncertavo Lenkijoje, Latvijoje ir Švedijoje.

Verbų sekmadienio koncertas – tradicinė Muzikinio teatro kolektyvo dovana Panevėžio miesto publikai.

Įėjimas nemokamas.

Print Friendly, PDF & Email