Seima

Spalio mėnesį Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka tęsia projekto „Veiklios šeimos Panevėžyje 2022“ renginius – vyks keturi aktualūs susitikimai. Tai paskaitos apie vaikų kalbos lavinimą ir tinkamą mitybą. Taip pat Renatos Lazdin knygos „Septynių intelektų mankšta“ pristatymas bei mokymai, kaip pasirūpinti artimaisiais nutikus nelaimingam įvykiui.

Spalio 6 d. (ketvirtadienį) 17.30 val. konferencijų salėje vyks Simonos Kondrotienės paskaita „Vaikų kalbos raida prenataliniu, postnataliniu laikotarpiais ir ankstyvajame mokykliniame amžiuje“.

Bus kalbama apie vaikų kalbos raidą ir sutrikimus prenataliniu (kai mama laukiasi), postnataliniu (laikotarpis po gimimo) laikotarpiais ir ankstyvajame mokykliniame amžiuje. Aptarsime, kokie raidos etapai ir kaip lavinti vaikų kalbą namuose. Ieškosime priežasčių, kodėl taip nusilpo vaikų kalba. Kokią vietą užima šeima ruošiant vaiką į mokyklą? Kaip mes, tėvai, galime sudominti vaiką papildomai ugdomai veiklai? Laukia praktiniai logopedo patarimai, kaip padėti vaikui teisingai tarti raides, žodžius, sakinius.

Simona Kondrotienė Šiaulių Universitete įgijusi specialiosios pedagogikos bakalauro laipsnį ir pedagogo kvalifikaciją. Gilina žinias vaikų kalbos ir kalbėjimo srityje. Konsultuoja tėvus, pedagogus dėl autizmo spektro ir elgesio sutrikimų. Skaito paskaitas, susijusias su vaikų elgesiu, ugdymu, vaikų kalba, specialistų bendradarbiavimo svarba, įtraukiuoju ugdymu.

Registruokitės: https://forms.gle/CuskUdWdHKTJnPFF9

Spalio 13 d. (ketvirtadienį) 18 val. konferencijų salėje – Renatos Lazdin knygos „Septynių intelektų mankšta“ pristatymas, susitikimas su autore edukologe Renata Lazdin.

Tai knyga, kurioje pristatoma 100 dienų programa harmoningai mažųjų išdykėlių raidai ir emocinei brandai. Kaip praturtinti vaikystę? Kaip rasti aukso vidurį tarp žinių ir žaidimų? Kaip rasti jėgų tėviškiems iššūkiams realizuoti? Knyga padės geriau suvokti vaiką ir jo išdaigų tikslą, nukreipti jas tinkama linkme.

Renata Lazdin – dviejų vaikų mama, pirmojo septynmečio edukologė, nuoseklaus ankstyvojo intelektinio ugdymo praktikos Lietuvos pradininkė, vaikų akademijų ir vaikų darželių „Mažųjų valdos“ (nuo 2014 m.) įkūrėja ir idėjinė vadovė, knygos „Vienas vaikas – 7 intelektai“ (pirmą kartą išleista 2018 m.) autorė, seminarų lektorė, šeimoms skirtų trijų 7 intelektų lavinimo programų ir jose skambančių metodinių dainelių bei žaidinimų autorė.

„Dauguma tėvystės sunkumų išsisprendžia savaime, kai žinai, koks vaikas yra iš tikrųjų, kas jį motyvuoja, kodėl jis vienaip ar kitaip elgiasi“, – įsitikinusi autorė.

Spalio 20 d. (ketvirtadienį) 10.30 val. konferencijų salėje – užsiėmimas „Pirmosios pagalbos teikimo mokymai miesto bendruomenei“, rengiamas Panevėžio miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro.

Užsėmime sveikatos specialistai suteiks žinių, kaip nutikus nelaimingam įvykiui ar nenumatytam atvejui pasirūpinti savimi, artimaisiais, kolegomis. Naudingi patarimai pravers namuose, gamtoje, kelyje, darbe ar esant ekstremaliai situacijai. Mokymų metu naudojami gaivinimo manekenai, automatinis defibriliatorius, turniketai, muliažai, atvaizduojantys žaizdas, tvarstymo ir kitos priemonės.

Registruokitės: https://forms.gle/Sf4dafbWWKTCvHzx6

Spalio 27 d. (ketvirtadienį) 10.30 val. konferencijų salėje – paskaita „Šeimos mityba“.

Paskaitoje aptarsime aktualiausius vaikų mitybos klausimus, vaikų nutukimo prevenciją, priešpiečių dėžutės sudarymo principus. Supažindinsime su šeimos savaitinio valgiaraščio sudarymo nauda. Priminsime, kaip sumažinti išmetamo maisto kiekį, tinkamai planuoti porcijas, tinkamai laikyti maisto produktus. Praktinio užsiėmimo metu supažindinsime su „Rakto skylutės“ simboliu, bei mokysimės skaityti maisto produktų etiketes.

Paskaitą ves visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios visuomenės sveikatos stiprinimą sveikos mitybos skatinimo srityje.

Registruokitės: https://forms.gle/7fCCT3GwLBawC8N27

Dalyvaukite!

Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos informacija

Print Friendly, PDF & Email