2024, liepos 23, Antradienis

Vasaros knygų fiesta 2019 – įdomi ir spalvinga

reklama rubai

Legendinės aktorės, kino ir teatro žvaigždės Vaiva Mainelytė ir Gražina Baikštytė, mokslininkas, vietovardžių žinovas dr. Kazimieras Garšva, vaikų ir jaunimo rašytojas Vytautas Račickas, knygų autorė Raima Zander – susitikti su jais galėsite Vasaros knygų fiestoje 2019, kuri vyks birželio 7 d. (penktadienį) 12–18 val. Laisvės aikštėje.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai pamėgo šį renginį, į kurį vasaros pradžioje tradiciškai kviečia Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka kartu su Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos leidyklomis.

Tai mažoji Panevėžio knygų mugė, kurioje galima įsigyti naujausias ir anksčiau leistas retesnes knygas už gerokai mažesnę kainą.

Šventė pažers įdomių renginių: naujausių knygų pristatymų, kūrybinių dirbtuvių, stalo žaidimų, edukacijų, įvairių atrakcijų. Įvairaus amžiaus lankytojai galės išbandyti savo kūrybinius sugebėjimus, pasigrumti proto dvikovose, pasisemti žinių.

Lankytojus visad viliojantys susitikimai su knygų autoriais, iškiliomis asmenybėmis, spalvingais žmonėmis šįkart bus išskirtiniai.

Nepamirštamoji Jurga iš miuziklo „Velnio nuotaka“, sukūrusi  daugybę įsimintinų vaidmenų kine ir teatre , pelniusi „Auksinę gervę“ , vadinamą lietuviškuoju „Oskaru“ Vaiva Mainelytė tapo savo kolegės – garsios televizijos ir kino aktorės, žurnalistės, rašytojos Gražinos Baikštytės  knygos „Gyvenimas kaip teatras“ heroje. 16.00 val. Renginių pavėsinėje abi garsiosios kolegės pristatys knygą „Gyvenimas kaip teatras“ .

Tai tęstinio projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje X“, siekiančio populiarinti įvairių meno sričių Valstybinės (nacionalinės ir vyriausybės) kultūros ir meno premijos laureatų kūrybą,  renginys.

Vasaros knygų fiestos programoje numatytas  Pasaulio lietuvių metams skirtas Norvegijos lietuvės Rūtos Mataitytės romano „T(r)ojus“ pristatymas. Šį kūrinį 13.30 val. Renginių pavėsinėje pristatys leidyklos „Gelmės“ vadovė Vida Bėkštienė.

14.00 val. vyksiančiame Vietovardžių metams skirtame renginyje „Panevėžio krašto ir visos Lietuvos vietovardžiai“ savo įžvalgomis dalinsis Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo darbuotojas dr. (HP) Kazimieras Garšva.

„Vasaros knygų fiesta 2019“ kvies į susitikimus su knygų autoriais Raima Zander, Liudmila Petkevičiūte, Andželika Bubelyte, Vytautu Račicku.

 

PROGRAMA

12.00 val. KNYGŲ MUGĖS ATIDARYMAS

Sveikinimo žodis

Leidyklų pristatymas (Lietuvos mažų ir vidutinių leidėjų asociacijos prezidentė Ramunė Žandarienė)

ATRADIMAI PRIE PALAPINIŲ

12.00–17.00 val. „Stalo žaidimų karštinė“,  edukacijos ir kitos atrakcijos

Griebk stalo žaidimą ir pasigrumk proto jėgomis, išbandyk G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos edukacijas Vasaros knygų fiestoje!

12.00–18.00 val. „Tradicinių karpinių pamokėlės“ su tautodailininke, karpinių  ir raižinių meistre Odeta Tumėnaitė-Bražėniene

12.00–18.00 val. „Išsirink originalų atviruką“. Dizainerė Inga (SNINGA, NES INGA) kviečia mugės svečius išsirinkti puikių autorinių atvirukų, knygų skirtukų ir kitokių mielų dizaino kūrinėlių

12.00–18.00 val. Susitikimai su rašytojais Liudmila Petkevičiūte, Andželika Bubelyte, Vytautu Račicku

 

ATRADIMAI RENGINIŲ PAVĖSINĖJE

12.30 val. „Skanių knygų graužikas“ dirbtuvės vaikams ir tėvams. Kartu su vertėja, redaktore, leidyklos „Muzikija“ vadove Indre Šeputiene

13.30 val. Pasaulio lietuvių metams skirtas Norvegijos lietuvės Rūtos Mataitytės romano „T(r)ojus“ pristatymas. Pristatys leidyklos „Gelmės“ vadovė Vida Bėkštienė

14.00 val. Vietovardžių metams skirtas renginys „Panevėžio krašto ir visos Lietuvos vietovardžiai“. Pranešėjas – Lietuvių kalbos instituto vyriausiasis mokslo  darbuotojas dr. (HP) Kazimieras Garšva

15.00 val. Raimos Zander knygos „Kauno Atlantida nuo „Inkaro“ kamino pusės“ pristatymas. Dalyvaus autorė ir leidyklos „Homo Liber“ direktorius Vilius Gužauskis.

16.00 val.  Aktorės, rašytojos Gražinos Baikštytės knygos „Gyvenimas kaip teatras“ pristatymas. Su gerbėjais susitiks publikos mylimos aktorės, kino žvaigždės – knygos autorė Gražina Baikštytė ir šios knygos herojė Vaiva Mainelytė.

 

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos inf.

- Reklama -

Naujausi straipsniai