Ekstremaliųjų situacijų komisija (ESK) rinkosi dėl pastato Aldonos g. 12A būklės bei įvykio, kurio metu nukritusios pastato atplaišos apgadino gyventojų turtą ir galimai kelia pavojų jų gyvybei, sveikatai. Vakar, iškart po įvykio, Savivaldybės atstovai nuvyko į jo vietą, netrukus reikiama teritorija buvo aptverta, gyventojai informuoti apie būtinų saugumo reikalavimų laikymąsi.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistas Nerijus Budreika posėdžio metu komisijos narius informavo, kad kovo 1 d. buvo gautas pranešimas iš Vaižganto g. 11 gyventojų, kad šalia jų statinių Aldonos g. 12A esantis vandens bokštas kelia pavojų: nuo bokšto krenta plytų atplaišos. Savivaldybės specialistai užfiksavo įvykį ir pateikė pastato bendrasavininkams nurodymus iki šių metų balandžio 2 d. įrengti papildomas apsaugos priemones ir iki liepos 30 d. sutvarkyti vandens bokštą taip, kad šis nebekeltų grėsmės aplinkiniams. „Balandžio 7 d. nuvykę į Aldonos g. 12A užfiksavome, kad apsauginės priemonės, deja, nebuvo įrengtos. Vandens bokšto savininkams buvo įteiktas kvietimas atvykti į Savivaldybę, tačiau jie neatvyko, todėl balandžio 28 d. jiems surašytas protokolas ir paskirta bauda. Gegužės 13 d. iš ryto sulaukėme iš šalia vandens bokšto gyvenančių panevėžiečių pranešimo, kad nuo Aldonos g. 12A esančio pastato nukritusios atplaišos apgadino ten gyvenančių žmonių turtą, kelia grėsmę jų saugumui“, – sako N. Budreika.

ESK posėdžio metu nuspręsta nedelsiant kreiptis į atsakingas institucijas, kurios pagal kompetenciją ir atsižvelgdamos į ekstremaliojo įvykio pobūdį gali fiksuoti ir konstatuoti ekstremalųjį įvykį mieste. Tikimasi operatyvios institucijų reakcijos ir patvirtinimo, kad būtų galima skelbti ekstremaliąją situaciją dėl minimo pastato ir imtis visų būtinų tolesnių veiksmų gyventojų ir jų turto saugumui užtikrinti.

Print Friendly, PDF & Email