2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Vaiko teisių gynėjai moksleivius pakvietė diskusijai apie patyčias

Jau tryliktus metus iš eilės kovas skelbiamas sąmoningumo didinimo mėnesiu be patyčių. Siekdami atkreipti vaikų, paauglių dėmesį į patyčių problemą ir paskatinti laiku užkirsti joms kelią, Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai į nuotolinę diskusiją pakvietė aktyviausius Panevėžio miesto ir rajono moksleivius – Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) Panevėžio mokinių savivaldų informavimo centro narius (MSIC).

„Kalbėtis apie patyčias, mokyti jas atpažinti ir paskatinti užkirsti kelią tyčiotis iš kito – labai svarbu, tačiau mums rūpi girdėti ir moksleivių nuomonę, jų matomas problemas. Todėl diskutavome ne tik apie patyčias, bet ir išklausėme vaikų nuomonę, ko reikia, kad šis reiškinys nyktų, nebūtų toleruojamas“, – išsikeltus diskusijos tikslus apibendrino Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Žaneta Ginaitė.

Šia tema Panevėžio apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus darbuotojai diskutavo su LMS Panevėžio MSIC komandos nariais, Panevėžio miesto ir rajono mokyklų mokinių savivaldų atstovais. Moksleiviai, kalbėdami apie patyčių prevenciją, teigė, kad mokyklose vykdomos apklausos, kalbama klasės valandėlių metu, organizuojami kūrybiniai konkursai, diskusijos patyčių temai aktualizuoti.

„Norėtųsi, kad Lietuvoje ne vieną savaitę ar mėnesį, bet nuolatos kalbėtume apie patyčias ir jų prevenciją, tuomet tai duotų rezultatų. Dar pastebime, kad patyčios kartais atsiranda iš nežinojimo ir nesupratimo. Trūksta ne patyčių aptarimo, o žinių apie elgesio, emocijų sutrikimus, negalias“, – kalbėjo J. Balčikonio gimnazijos moksleivė Ugnė.

LMS Panevėžio MSIC – jaunimo nevyriausybinė organizacija, vienijanti 24 bendrojo ugdymo įstaigas Panevėžio mieste ir rajone. Pasak šio centro vicepirmininko J. Balčikonio gimnazijos moksleivio Igno Janeliūno, daugelyje mokyklų veikia „Patyčių dėžutės“, dirba socialiniai darbuotojai, tačiau labai trūksta psichologų. „Patyčios, dideli mokslo krūviai, nesutarimai su draugais ar tėvais – dažnos moksleivių problemos, todėl labai svarbu, kad visose mokyklose dirbtų psichologai profesionalai ir kasdien būtų pasiruošę padėti bet kokio amžiaus vaikams. O patyčių tema turėtų būti įtraukta į ugdymo procesą, kad kiekvienas suprastų – turtinė nelygybė, socialinė atskirtis – tai ne tie dalykai, kuriais gali būti svarbesnis ar aukštesnis už kitus. Apie tai reikia mokykloje kalbėti atsižvelgiant į jauno žmogaus brandą, patirtis ir amžių“, – pabrėžė I. Janeliūnas.

„Džiugu, kad patyčių prevencijos savaitė įsitvirtino mokyklose, o vaikai yra atviri ir pasiruošę kovoti su šiuo kitą žeminančiu ir skaudinančiu elgesiu. Sutarėme, kad tokie susitikimai ir diskusijos bus organizuojami ir ateityje, o tarnybos psichologai ir specialistai pasiruoš ir atsakys į moksleiviams iškylančius klausimus“, – kalbėjo Ž. Ginaitė.

Vaiko teisių gynėjai kviečia vaikus ir suaugusiuosius nesitaikstyti su patyčiomis, mokytis jas atpažinti, prireikus kreiptis pagalbos ir laiku užkirsti joms kelią.

 

Išsamesnė informacija www.vaikoteises.lt

- Reklama -

Naujausi straipsniai