2024, balandžio 18, Ketvirtadienis

Vaiko ir motinos namai mini 1 metų sukaktį

2016 m. balandžio 1 d. Panevėžyje oficialiai atidaryti Motinos ir vaiko namai – vieta, kur šiuo metu gyvena pataisos namų nuteistosios su mažamečiais vaikais. Šiandien Kalėjimų departamentas paminėjo namų veiklos metų sukaktį, apžvelgė rezultatus, aptarė problemas, iššūkius bei  perspektyvas.

Per pirmuosius veiklos metus Motinos ir vaiko namuose gyveno 6 moterys su vaikais. 3 iš jų savo gyvenimą jau kuria laisvėje. Pastaruoju metu čia apsistojusios 3 nuteistosios: viena augina 2 vaikus, antra – vieną, trečia laukiasi.

„Šalis turi ieškoti sprendimų, kurie padėtų piliečiams integruotis į visuomenę. Šis – vienas iš jų. Linkiu, kad projektas sėkmingai tęstųsi, kad čia gerai jaustųsi ir mamos, ir vaikai“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė.

Pasak Kalėjimų departamento atstovo, šis projektas padeda sumažinti nuteistųjų moterų vaikų socialinę atskirtį: iki šiol pro grotuotus langus jie galėjo matyti tik įkalinimo įstaigos kiemą ir mūrinę tvorą su spygliuota viela, o gyvendami atskirame name patiria visavertį vaiko gyvenimą. Namuose nuteistosios pačios gamina maistą. Įrengtas žaidimų kambarys, kieme – žaidimų aikštelė, vasarą vaikams – baseinėlis. Motinos su vaikais gali laisvai judėti nustatytais maršrutais, lankyti Gamtos mokyklą, įvairius mieste vykstančius renginiai vaikams.

Motinos ir vaiko namuose (Pelkių g. 71 A) gali gyventi iki 5 gerai besielgiančių, nuobaudų neturinčių ir motyvuotų nuteistųjų su mažamečiais vaikais, kurioms netrukus baigsis laisvės atėmimo bausmė.

 

Namas įsigytas už Norvegijos Karalystės lėšas.

- Reklama -

Naujausi straipsniai