2024, liepos 15, Pirmadienis

V. Blinkevičiūtės pareiškimas dėl Rusijos karinės invazijos į Ukrainą

reklama rubai

Mielieji, 

šįryt pabudome su siaubingomis naujienomis. Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimas pradėti plataus masto karinę invaziją į Ukrainą vėl atgaivina karo vaiduoklius, kurių dauguma Europos gyventojų nematė ilgus metus. Ir tikėjosi daugiau neišvysti.

Be jokios abejonės – V. Putino veiksmai privalo būti ne tik pasmerkti, bet ir iššaukti realias pasekmes, kurios Rusijos režimui smogtų skaudžiai.

Kartu su Europos Sąjunga bei kitais tarptautiniais partneriais privalome priimti pačių rimčiausių sankcijų paketą, taikomų Rusijai bei jai talkinančiam A. Lukašenkos režimui Baltarusijoje – abiejų režimų karinės pajėgos kerta Ukrainos sieną iš visų pusių.

Jau girdime apie žuvusius civilius. Tokie veiksmai negali būti pateisinti ir pamiršti. Nepamatuotų, nepagrįstų ir liguistų Putino įnorių kaina –  ne tik savarankiškos valstybės nepriklausomybė, bet ir nekaltų civilių gyventojų gyvybės. Tai yra nusikaltimai, už kuriuos asmenys, priėmę sprendimus, privalės atsakyti.

Visus Lietuvos gyventojus kviečiu ir toliau laikytis rimties bei atidžiai tikrinti skelbiamas naujienas. Pirmosiomis valandomis melagingos informacijos, ypač iš agresoriaus pusės, bus itin daug – taip siekiama pateisinti siaubingus veiksmus.

Palaikykime Ukrainos gynėjus, dalyvaukime specialiose akcijose ir, jeigu galime, prisidėdami finansiškai per paramą renkančias organizacijas.

Turime padėti Ukrainai visais būdais, o taip pat ruoštis priimti Ukrainos karo aukas, sužeistuosius ir gyvybę gelbstinčius karo pabėgėlius.

 

Laisvę Ukrainai!

Vilija Blinkevičiūtė

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkė

- Reklama -

Naujausi straipsniai