Vasario 24 dieną sueina vieneri metai nuo Rusijos plataus masto karo prieš Ukrainą pradžios.

Užsienio reikalų ministerijos socialinių tinklų „Facebook“, „Twitter” bei „LinkedIn” paskyrose paskelbtas vaizdo įrašas „Words Matter” kviečia tarptautinę žiniasklaidą, organizacijas ir ekspertus  vartoti teisingus terminus, kalbant apie žiaurų Rusijos karą PRIEŠ Ukrainą. „Deja, vis dar gan dažnai matome, girdime, skaitome tokius terminus kaip Ukrainos karas, karas Ukrainoje, Rusijos-Ukrainos konfliktas ir pan., kurios kuria neteisingą naratyvą apie Rusijos karo prieš Ukrainą priežastis ir kilmę. Kviečiame tarptautinę bendruomenę rinktis tinkamus ir tikrosios agresorės – Rusijos – atsakomybę nusakančius terminus”, – pažymi Užsienio reikalų strateginės komunikacijos komanda.

Lietuvos diplomatinės atstovybės jau platina šį kvietimą aiškiai įvardinti, kad Rusija yra agresorius italųarabų, ispanų ir portugalų kalbomis, taip pat bus parengta medžiaga vokiečių ir prancūzų kalbomis.

Užsienio reikalų strateginės komunikacijos komanda socialiniame tinkle „Facebook”, o taip pat „Twitter” ir „Linkedin” paskelbė video įrašą „Rusijos nesėkmių metai“, kuriame atkreipia dėmesį į Rusijos patirtus geopolitinius, ekonominius nuostolius, kariuomenės praradimus, galios mažėjimą tarptautinėje bendruomenėje bei kitas nesėkmes.

„Rusijos propagandos kanalai teigia, kad sankcijos prieš Rusiją neveikia, tačiau Rusijos biudžeto deficitas didėja, daugiau nei tūkstantis Vakarų kompanijų pasitraukė arba sustabdė veiklą Rusijoje, nugarą agresorei atsuko tarptautinės kultūros ir sporto organizacijos. Faktai, skirtingai nei Rusijos skleidžiamas melas, liudija, kad dėl karo nusikaltimų, Ukrainos žmonių genocido Rusija prarado pasaulio pasitikėjimą bei pagarbą”, – sako Užsienio reikalų strateginės komunikacijos komanda.

Komentarai
Print Friendly, PDF & Email